Úžasní Jágr s Hertlem úřadovali, vyhrál jen mladý "Žralok"

9. 10. 2013 6:42
Reportáž z nočních duelů NHL.

New York - Skvělou noc mají za sebou v NHL Jaromír Jágr a dle mnohých jeho nástupce Tomáš Hertl. Útočník New Jersey Devils byl stejně jako Patrik Eliáš u obou branek svého týmu ve Vancouveru, kde ale Ďáblové prohráli 2:3 v prodloužení.

Útočník San Jose Sharks Tomáš Hertl se pak čtyřmi góly podílel na demolici nebohých "Jezdců" z New Yorku v poměru 9:2. Na góly devatenáctiletého mladíka a další podrobnosti se můžete podívat ZDE! Český talent se díky tomu gólovému koncertu dostal do čela tabulky produktivity celé ligy!

Jágr si s Eliášem začíná rozumět

Spolupráce Jaromíra Jágra s Patrikem Eliášem a dalším veteránem Dainiusem Zubrusem zdá se, začíná fungovat. Elitní útok Devils byl na ledě Vancouveru tím nejnebezpečnějším.

V úvodu ještě česká "68" gól nevstřelila, ovšem v 19. minutě po rychlé akci Židlického s Eliáše už Jágr střelou bez přípravy z levého kruhu trefil přesně. Ve 28. minutě pak duo Jágr-Eliáš ukázalo bojovnost a velký tlak do brankoviště a druhý jmenovaný zvýšil na 2:0 pro hosty.

Vancouver ale dokázal během pěti minut srovnat a v prodloužení pak rozhodl o výhře domácích Garrison. Ten překonal Coryho Schneidera, který byl k "Ďáblům" vyměněný před touto sezonou právě z Vancouveru.

Colorado září pod gólmanem Royem

Tři zápasy, tři výhry. Nejlepším startem do sezony od roku 1996, kdy se klub přestěhoval z Québecu, se mohou pyšnit hokejisté Colorada a trenér Patrick Roy. Po dvou vítězstvích na domácím ledě vyrazili Avalanche do Toronta a uspěli v poměru 2:1. Rozhodující gól vstřelil ve 43. minutě P.A. Parenteau, brankář Sergej Varlamov zneškodnil 27 z 28 střel.

Ruský gólman ve třech zápasech inkasoval dohromady pouze tři góly. "V kempu udělal velký kus práce a na začátek sezony se skvěle připravil. Nejvíc se mi na něm líbí, že chytá jednoduše. A umí být ve správným čas na správném místě," pochválil Varlamova kouč Roy, bývalý vynikající gólman.

Bodovali i Vrbata, Voráček a Palát

Svými body nedokázali zabránit porážkám vlastních týmů ani Radim Vrbata a Jakub Voráček. Prvně jmenovaný utrpěl se svým Phoenixem debakl 1:6 od NY Islanders, druhý pak doma nestačil v poměru 1:2 na Floridu.

Slavit naopak může mladík Ondřej Palát, který asistoval u první branky Tampy na ledě Buffala. Hosté nakonec slavili vítězství 3:2 v prodloužení. (Nejen) Českou hvězdou večera bylo ale číslo "48" v dresu San Jose - Tomáš Hertl!

Noční zápasy NHL:

Toronto - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 34. Lupul - 37. Sarich, 43. Parenteau. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.388.

NY Islanders - Phoenix 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Branky: 16. a 35. Tavares, 2. Regin, 32. Donovan, 38. McDonald, 53. Bailey - 33. Hanzal (Vrbata). Střely na branku: 28:34. Diváci: 10.288.

Philadelphia - Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Schenn (Voráček), 8. Coburn - 40. Boyes. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.589.

Buffalo - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 32. Hodgson, 39. McBain - 34. Johnson (Palát), 46. Purcell, 62. Killorn. Střely na branku: 23:34. Diváci: 18.243.

Nashville - Minnesota 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. F. Forsberg, 6. Wilson, 12. Nyström z trest. střílení - 5. Parise, 28. Spurgeon. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.196.

Pittsburgh - Carolina 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 15., 46. a 54. J. Jokinen, 22. Martin, 49. Glass - 34. E. Staal, 44. Gerbe. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.451.

Vancouver - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 29. D. Sedin, 34. Edler, 63. Garrison - 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.910.

San Jose - New York Rangers 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)

Branky: 30., 33., 50. a 53. Hertl, 5. Vlasic, 8. Boyle, 29. Nieto, 30. Couture, 56. Braun - 4. B. Richards, 49. Dorsett. Střely na branku: 47:20. Diváci: 17.562.