Sekáč se kvůli otřesu mozku na MS nepředstaví

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 5. 2016 15:28
Český útočník Jiří Sekáč se kvůli otřesu mozku na letošním mistrovství světa v Rusku nepředstaví.
Jiří Sekáč
Jiří Sekáč | Foto: ČTK

Moskva - Čeští hokejisté se budou muset na mistrovství světa v Rusku obejít bez útočníka Jiřího Sekáče. Jedna ze čtyř plánovaných posil z NHL není stále zdravotně v pořádku po nedávném otřesu mozku a dnes z Moskvy odletí zpět do Prahy.

Sekáč utrpěl otřes mozku po nárazu do mantinelu v zápase proti Švédsku ve Znojmě 27. dubna. Útočník Arizony sice pak nastoupil do generálky před šampionátem proti Kanadě, ale následně se mu problémy vrátily. S reprezentací do Ruska odletěl, hrát však nakonec nebude.

"Mrzí nás to, protože jsme s Jirkou počítali do základní sestavy. Po zdravotní stránce však není v pořádku, a proto odletí domů," řekl asistent trenéra Jiří Kalous novinářům v Moskvě.

Sekáč nezvládl po otřesu stoprocentní zatížení

Sekáč po středečním příletu do Ruska absolvoval dva tréninky, ale od pátku už na led nechodil. "Mysleli jsme si, že se dá dohromady. Ale bohužel zatížení je tak enormní, že se necítí dobře. Po zranění není ve stoprocentním stavu a po velmi důkladném pohovoru s lékařem i s Jirkou jsme se takhle rozhodli," navázal Kalous. Účastník mistrovství světa z roku 2014 z Minsku tak letos další start nepřidá.

Český tým tak má tři posily z NHL - obránce Michala Jordána z Caroliny a útočníky Tomáše Plekance z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu. Teoreticky by mužstvo mohl ještě posílit někdo z klubů, které vypadnou ve druhém kole Stanleyova poháru. "NHL samozřejmě sledujeme, jak se vyvíjí situace. Ale zatím počítáme s hokejisty, co jsou tady," podotkl Kalous.

Trenéři zatím nikoho na soupisku dopisovat nebudou

Na české soupisce je aktuálně 22 hráčů, jedno ze tří volných míst je rezervované pro třetího brankáře Matěje Machovského z Plzně. Na zbývající dvě pozice v poli zbývají obránci Adam Polášek, Petr Zámorský a útočník Dominik Kubalík. Dopisovat zatím trenéři nikoho nebudou. "Nedej bože se můžou zranit beci nebo útočníci. Tak chceme mít možnost podle toho reagovat," řekl Kalous.

Dnešní trénink neabsolvoval útočník David Pastrňák, ale na pondělní zápas se Švédskem by měl být připravený. "Byl tam menší zdravotní problém, takže spíš se dává dohromady, aby byl připravený na zítřek, a doufám, že bude. Chtěli jsme mu ulevit, ať se dá dohromady a odpočine si, a doufám, že ten zdravotní problém odezní," doplnil Kalous.

Obránce Tomáš Kundrátek, jemuž muselo ránu na levém obočí po zákroku Ronaldse Keninše ze sobotního utkání zacelit pět stehů, žádné následky nemá. "Tomáš se cítí dobře, má tam tržnou ránu, ale to je maličkost. Může stoprocentně nastoupit," dodal Kalous.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy