Útočník Safin podepsal nováčkovskou smlouvu s Edmontonem

ČTK ČTK
6. 3. 2018 21:22
Český útočník Ostap Safin podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s týmem Edmonton Oilers. Devatenáctiletého hokejistu kanadský klub draftoval v loňském roce ve 4. kole jako celkově 115. hráče. Odchovanec pražské Sparty v této sezoně působí v celku Saint John Sea Dogs hrající juniorskou soutěž QMJHL. Účastník letošního mistrovství světa hráčů do 20 let dosud odehrál 56 zápasů s bilancí 24 branek a 29 asistencí. "Pro Ostapa je to ocenění i výzva do budoucna. Za letošní výkony si to každopádně zasloužil. V minulosti ho trošku trápily nevyrovnané výkony, letos to ale neplatí. Dokázal, že umí výborně zahrát každý den. V každém utkání," uvedl hráčův zástupce Michal Sivek pro web hokej.cz.
Ostap Safin na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi 2016.
Ostap Safin na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi 2016. | Foto: ČTK
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Běžný účet platební bilance eurozóny je poprvé po deseti letech v deficitu

Běžný účet platební bilance eurozóny skončil v březnu deficitem zhruba dvě miliardy eur (téměř 50 miliard Kč), zatímco v únoru byl v přebytku, který činil asi 16 miliard eur. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ač je to nízký schodek, znamená to první deficit zhruba za deset let, uvedla agentura Reuters.

Platební bilanci v březnu ovlivnil deficit obchodní bilance a také odliv sekundárních příjmů, což jsou transfery mezi rezidenty a nerezidenty. Běžný účet platební bilance je souhrnem všech ekonomických transakcí eurozóny se zbytkem světa.

Za rok do konce března skončil běžný účet platební bilance v přebytku, který představoval 1,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny. Přebytek se tak snížil proti předchozím dvanácti měsícům, kdy představoval 2,6 procenta HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy