Útočník Radek Bonk ukončil vrcholovou kariéru

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 5. 2014 20:00
Třinecký hokejový útočník Radek Bonk v 38 letech končí s vrcholovou kariérou. Mistr světa z roku 1996 z Vídně se tak rozhodl z rodinných důvodů.
Radek Bonk už takto slavit své góly nebude.
Radek Bonk už takto slavit své góly nebude. | Foto: Lenka Rybaříková

Třinec - Třinecký hokejový útočník Radek Bonk v 38 letech končí s vrcholovou kariérou. Mistr světa z roku 1996 z Vídně se tak rozhodl z rodinných důvodů.

Kapitán Ocelářů, který byl i v pokročilém sportovním věku v letošním play off jedním z nejlepších třineckých hokejistů, se pro definitivní odchod ze scény rozhodl po měsíčním uvažování. Návrhy vedení slezského klubu na prodloužení smlouvy nakonec odmítl a dal přednost rodině.

"Obě strany se sešly dnes odpoledne a Radek šéfům klubu oznámil, že už nebude pokračovat," řekl ČTK tiskový mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

V Třinci skončili i Peterek a Růžička

Krnovský rodák prožil patnáct sezon v NHL, za Ottawu, Montreal a Nashville sehrál 1042 zápasů s bilancí 206 gólů a 318 asistencí.

Po sedmizápasové epizodě v Jaroslavli strávil závěrečných pět sezon v Třinci, který v roce 2011 dovedl k premiérovému titulu. V extralize si připsal 349 startů, v nichž zaznamenal 83 gólů a 144 přihrávek.

Třinec během léta přišel už o třetího klíčového útočníka. Před Bonkem ukončil kariéru Jan Peterek a kanonýr Martin Růžička přestoupil do ruského Čeljabinsku.

 

Právě se děje

před 50 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy