Utkání hvězd KHL vyhrál Východ, Petružálek nasbíral tři body

13. 1. 2013 13:51
Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy v Čeljabinsku: Východní konference - Západní konference 18:11 (6:3, 7:3, 5:5)
Druhým Čechem vedle Jakuba Petružálka byl v Utkání hvězd KHL Ondřej Němec
Druhým Čechem vedle Jakuba Petružálka byl v Utkání hvězd KHL Ondřej Němec | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Oblíbené Utkání hvězd KHL v Čeljabinsku opanoval potřetí v řadě výběr Východní konference, který porazil Západ o sedm gólů 18:11.

Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl i český útočník Jakub Petružálek. V dresu poražených nastoupil obránce Lva Praha Ondřej Němec.

Hned třem hráčům se podařilo nastřílet hattrick, Kuzněcov z domácího Traktoru dokonce vsítil čtyři branky.

Hráli i Dacjuk s Kovalčukem

Navzdory skončení výluky v NHL se ještě v exhibici představily dvě ofenzivní hvězdy zámořské soutěže. Pavel Dacjuk (při výluce CSKA Moskva) se dohodl s Detroitem, že se zapojí do tréninkového kempu až po vystoupení v Čeljabinsku.

Ilja Kovalčuk (Petrohrad) se vydá do New Jersey, kde podle svých slov dodrží dlouholetý kontrakt, ale neměl důvod do zámoří spěchat, když výluka oficiálně skončila až v sobotu.

Fanoušci ve vyprodané aréně v Čeljabinsku, kde už v sobotu viděli dovednostní soutěže, čekali na první trefu do páté minuty, kdy se trefil se štěstím z úhlu Kovalčuk. Za 31 vteřin překonal Garnetta i Koroljuk, ale další minuty úvodní třetiny ovládl domácí Východ.

Petružálek pomohl načít obrat

Obrat až na 6:2 načal po Petružálkově asistenci mladík z pořádajícího Čeljabinsku Kuzněcov, pak se prosadil tečí Slovák Záborský a Košečkina překonali také Perežogin, Skorochodov, Kagarlickij a Kuzněcov, jemuž přihrál přímo na hůl protihráč Rjazancev. A to ještě neproměnil dva samostatné úniky kanonýr Mozjakin. Za Západ se po dlouhé době trefil až Širokov.

Ve 22. minutě dovršil hattrick Kuzněcov, blafákem do bekhendu odpověděl Žerděv, po Quintově další trefě Východu se na druhé straně prosadil nejproduktivnější hráč v pětileté historii Utkání hvězd KHL Radulov. Pak ale hráči z Východu utekli až na sedmibrankový náskok.

Lehterä předvedl efektní trestné střílení, když si puk za zády poslal mezi nohama a místo kličky jej nechal doklouzat k levé tyči. Rozdíl zvýraznil dvěma góly Morozov a jedním Mamašev. Ani Kovalčukova trefa nezastavila narůstající rekordní rozdíl v exhibičních duelech KHL.

Kanonáda Kuzněcova

Ještě v druhé části skóroval Quint, po 13 vteřinách závěrečného dějství uspěl i nejlepší střelec KHL Mozjakin a ve 42. minutě zaznamenal už čtvrtý gól Kuzněcov. Na Koroljukovo snížení odpověděli Kagarlickij, Skorochodov a Petružálek, hráči Západu ale jedenáctibrankový rozdíl poté zmírnili.

Barulina překonali Varnakov, Širokov a pak i Koroljuk v době, kdy gólman Východu půjčoval kapitánu Morozovovi lapačku a vyjel z branky. Následně si Barulin půjčil i Morozovovu hokejku a po vhazování úspěšně zaútočil, nicméně sudí mu gól neuznali. Gólovou tečku za exhibicí udělal symbolicky Kovalčuk, který dal fanouškům v Čeljabinsku přednost před startem kempu New Jersey.

Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy v Čeljabinsku:

Východní konference - Západní konference 18:11 (6:3, 7:3, 5:5)
Branky a nahrávky: 8. Kuzněcov (Petružálek), 8. Záborský (Pěrežogin, Nikulin), 9. Mamašev (Pěrežogin), 10. Skorochodov (Kagarlickij, Lehterä), 14. Kagarlickij (Lehterä), 17. Kuzněcov, 22. Kuzněcov (Nikulin), 25. Quint (Lehterä), 29. Lehterä z trestného střílení, 30. Morozov (Mozjakin), 34. Morozov (Nikulin), 38. Mamašev (Záborský, Petružálek), 40. Quint (Kagarlickij, Lehterä), 41. Mozjakin, 42. Kuzněcov, 45. Kagarlickij (Lehtrerä, Skorochodov), 46. Skorochodov (Quint), 50. Petružálek (Pěrežogin, Záborský) - 5. Kovalčuk (A. Radulov), 5. Koroljuk (Žerděv), 18. Širokov (Žerděv), 22. Žerděv (Širokov), 26. A. Radulov (Dacjuk), 38. Kovalčuk (A. Radulov), 43. Koroljuk (Širokov), 51. Varnakov (Stapleton, Plotnikov), 56. Širokov, 57. Koroljuk (Varnakov, Širokov), 60. Kovalčuk. Rozhodčí: Bulanov, Olenin - Gorčenko, Šeljanin. Diváci: 7500.

Východní konference: Garnett (31. Barulin) - Mamašev, Bělov, Nikulin, Antipin, Quint, Medveděv - Mozjakin, Morozov, Lehterä - Petružálek, Kagarlickij, Kuzněcov - Skorochodov, Záborský, Perežogin. Trenéři: Trenéři: Valerij Bělousov, Paul Maurice a Petri Matikainen.

Západní konference: Košečkin (31. Staňa) - Dallman, Rjazancev, S. Kronwall, Gorochov, Němec, Kalinin - Kovalčuk, Dacjuk, A. Radulov - Varnakov, Stapleton, Žerděv - Koroljuk, Širokov, Kokarev - Plotnikov. Trenéři: Oleg Znaroks, Jukka Jalonen a Tom Rowe.