Ustupte, střílí Putin. Ruský prezident nasázel sedm gólů, zářili i Lukašenkovi

Sport Sport
30. 12. 2021 18:09
Ruský deník Moscow Times zveřejnil záběry z přátelského hokejového zápasu, ve kterém si zahrál Vladimir Putin. Ruský prezident jako obvykle sázel jeden gól za druhým a i díky uctivě ustupující obraně soupeře nakonec zaznamenal sedm tref.
Ustupte, střílí Putin. Ruský prezident nasázel sedm gólů, zářili i Lukašenkovi | Video: Reuters
Vladimír Putin a Alexander Lukašenko při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin a Alexej Kasatonov při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Alexander Lukašenko a Vjačeslav Fetisov při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin, Valerij Kamenskij, Vjačeslav Bucajev, Vitalij Prochorov, Vjačeslav Fetisov a Gennadij Kurdin | Foto: Reuters
Vladimír Putin při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Alexander Lukašenko a Alexander Jakušev při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters

V bílém dresu se po boku devětašedesátiletého Putina představil také o dva roky mladší Alexander Lukašenko, který je rovněž velkým hokejovým fanouškem. Běloruský diktátor vstřelil v utkání dvě branky, další čtyři přidal jeho sedmnáctiletý syn Nikolaj.

Bílý tým nakonec v zápase nad rudými zvítězil 18:7.

Vedle politiků se v Petrohradu na ledě tradičně objevily také někdejší hvězdy sovětské sborné, například dvojnásobný olympijský šampion Vjačeslav Fetisov či bývalí hráči NHL Valerij Kamenskij, Alexej Žamnov a další. 

Podívejte se na záběry z utkání. Putin, hrající v bílém dresu, má číslo 11:

Putin s Lukašenkem se ale v Petrohradě nesešli jen kvůli hokeji. Na středečním jednání se mimo jiné dohodli, že na běloruském území brzy uspořádají společné vojenské cvičení. 

Plány na tyto manévry přicházejí v době zvýšeného napětí mezi Západem a Ruskem, které v poslední době soustřeďuje svá vojska u hranic s Ukrajinou. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy