Ústí prohrálo a vede pouze o tři body

ČTK
10. 2. 2007 22:00
Praha - Náskok hokejistů Ústí nad Labem v tabulce první ligy se po sobotě snížil na tři body.

Lídr soutěže v 43. kole prohrál 2:4 v Ostravě a přiblížil se k němu Hradec Králové, jenž zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech v Třebíči.

Sareza Ostrava potvrdila, že v sezoně nemá s lídrem soutěže lepší vzájemnou bilanci náhodou. Po bezbrankové úvodní třetině inkasovalo Ústí hned dvakrát ve 24. minutě, nejdříve z hole Holuši a 35 sekund nato po teči Glase.

Dvoubrankové vedení stačili ostravští hráči prohospodařit ještě do závěru třetiny - Ivan doklepl Mickův pas za záda bezmocného Štěpánka a za necelých devět minut vyrovnal Klobouček.

Přestože na hráčích ze severu Čech byla vidět zkušenost, podařilo se Sochorkovi překvapit Přikryla výstavní střelou do horního rohu branky, a když přidal čtyři minuty před koncem čtvrtou branku Šebesta, bylo rozhodnuto.

V pohledném a dramatickém utkání v Třebíči šli na konci první třetiny do vedení domácí, ale do poloviny zápasu dokázali favorizovaní hosté z Hradce Králové srovnat.

V třetí třetině promarnila Třebíč dvakrát dvojnásobnou přesilovku, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V šesté sérii penaltového rozstřelu zařídil druhému týmu tabulky bod navíc Koudelka.

Výsledkem dne byla výhra Jihlavy 10:1 na Kadaní. Ta přijela na Vysočinu s výrazně omlazeným kádrem, dlouho ale dokázala držet s favoritem krok.

Do kolen ji srazily až dva pětiminutové fauly Chotaše s Hlusičkou, jimž Dukle nabídli čtyři a půl minuty dlouhou přesilovku 5:3, v níž domácí nasázeli pět branek. Na sedmi trefách domácích se podílel osmatřicetiletý Petr Kaňkovský.

Výsledky - 43. kolo:
Kometa Brno - Prostějov 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 26. Sojčík, 32. A. Staněk, 36. Appel, 60. Mikšan - 13. Říha, 19. Hlouch, 41. Daneček. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:9, navíc J. Hruška 10 min. Bez využití. V oslabení 1:2. Diváci: 5439.

Chomutov - Havířov 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Šíp, 12. Heinisch, 26. Polodna - 18. Rozum, 47. Zdeněk, 51. Galvas, rozhodující nájezd Boušek. Rozhodčí: Blecha - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:12, navíc Novotný (Havířov) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 1660.

Dukla Jihlava - Kadaň 10:1 (0:0, 3:1, 7:0)
Branky: 38. a 47. Rytnauer, 50. a 51. Kaňkovský, 28. Čachotský, 39. Mrkvička, 49. Řípa, 51. Morava, 53. Vlk, 58. Lazorišák - 38. Kýhos. Rozhodčí: Würtherle - Podrazil, Žídek. Vyloučení 8:10, navíc Bakus, Hanzal oba 10. min. - Derfler 10 min., Chotaš a Hlusička 5 min. a do konce utkání. Využití 7:0. Diváci: 1510.

Mladá Boleslav - Beroun 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Piecha, 11. Dornič, 18. Rozsíval, 49. Paroulek. Rozhodčí: Froněk - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Diváci: 1430.

Sareza Ostrava - Ústí nad Labem 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 24. Holuša, 24. Glas, 47. Sochorek, 56. Šebesta - 26. Ivan, 35. Klobouček. Rozhodčí: Kubeš - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 562.

Olomouc - Havlíčkův Brod 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Branky: 5. a 60. Čuřík, 31. Smejkal, 55. Žajgla - 13. a 39. Kreuzer, 14. a 42. Havel, 28. Borovanský, 38. A. Jelínek. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Pala. Vyloučení: 13:9, navíc Bordowski 10 min. - Kraučuk 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.

Třebíč - Hradec Králové 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Gulaš - 29. Vondráček, rozhodující nájezd Koudelka. Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1550.

1. Ústí nad Labem 43 26 5 4 8 142:88 92
2. Hradec Králové 43 26 5 1 11 162:93 89
3. Chomutov 43 23 8 2 10 174:114 87
4. Mladá Boleslav 43 24 5 3 11 147:107 85
5. Kometa Brno 43 22 7 4 10 147:96 84
6. Třebíč 43 19 3 5 16 107:105 68
7. Sareza Ostrava 43 18 3 5 17 137:134 65
8. Jihlava 43 19 2 4 18 145:154 65