"Kreatura Bokroš." Slovenští junioři popsali urážky a ponižování od trenéra na MS

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
6. 1. 2019 17:03
Slovenští hokejisté do 20 let skončili na světovém šampionátu v Kanadě výpraskem ve čtvrtfinále. Po skončení turnaje se ozvali útočníci Martin Pospíšil a Miloš Fafrák, aby bez servítek popsali napjatou atmosféru v týmu vedeném Ernestem Bokrošem.
Slovenští junioři Martin Pospíšil a Miloš Fafrák si stěžují na vedení trenéra Ernesta Bokroše.
Slovenští junioři Martin Pospíšil a Miloš Fafrák si stěžují na vedení trenéra Ernesta Bokroše. | Foto: ČTK

Devětapadesátiletý trenér působí u slovenských juniorů již od roku 2012. Před čtyřmi lety dovedl tým na MS k překvapivým bronzovým medailím, dříve působil i v české extralize, kterou se Zlínem v roce 2004 vyhrál. Teď se však na hlavu Ernesta Bokroše snáší tvrdá kritika.

Proti jeho práci se ohradili dva forvardi slovenského výběru Martin Pospíšil a Miloš Fafrák na svých facebookových účtech. "Bokroš mě na MS nejdříve nechtěl vzít, potom se mě chtěl zbavit přes ostatní kluky," napsal Pospíšil na úvod svého prohlášení.

"Šatan (generální manažer reprezentace - pozn. red.) mu nejspíš nakonec 'přikázal', že nejproduktivnější hráč USHL by v nominaci neměl chybět," pokračoval útočník Sioux City z americké juniorské soutěže. Dále psal o strastiplné cestě za týmem, když se musel až na stadion dopravit sám.

Krátce po připojení k týmu před turnajem Pospíšil onemocněl a raději nechtěl nastoupit do přípravného utkání s Kanadou. "Trenér mě kvůli tomu chtěl poslat domů, ale zastali se mě kapitán i asistenti," vysvětlil Pospíšil s poděkováním svým spoluhráčům.

V prvním utkání turnaje Slováci dlouho vzdorovali favorizovaným USA a prohráli 1:2. Atmosféra v týmu prý přesto nebyla dobrá. "Jak špatnou náladu v týmu trenér dělal, to se ani nedá popsat. Hádal se s asistenty na každém mítinku, byl to úplný amatérismus," stěžoval si Pospíšil.

"Nevěřil jsem svým starším bratrům Kristiánovi a Michalovi, když mi říkali, jaká kreatura Bokroš je. Před pár lety Kristiánovi nadával před ostatními, teď jsem si to vyzkoušel i já na vlastní kůži. Místy jsem na vlastní překvapení zapomněl hrát hokej," doplnil rodák ze Zvolena.

Slováci v dalších zápasech podlehli Švédům a Finům, Kazachstánu sice nastříleli 11 branek, ale ve čtvrtfinále schytali od Rusů výprask 3:8.

"Píšu kvůli tomu, aby se na svazu zamysleli a něco takového už příští rok nedopustili," přidal Pospíšil. Na vyjádření spoluhráče za chvilku reagoval další útočník Miloš Fafrák a kamarádova slova potvrdil. "Přístup celého realizačního týmu? Hrozný," napsal na Facebooku.

Na rozdíl od Pospíšila působil Fafrák v juniorském týmu Slovenska od začátku sezony a nastupoval v projektu ve slovenské extralize a první lize. "Tak špatného trenéra jsem ještě neměl. Z výstroje jsem dostal jen hokejky, sami jsme si prali prádlo," popisoval další komplikace Fafrák.

"Od kluků z ročníku 1997 jsem slyšel různé věci včetně úplatků. Nikdy jsem tomu nevěřil, ale bůhví," přidal Fafrák svůj pohled na problém, jenž je s trenérem Bokrošem na Slovensku už delší dobu spojován.

Rodák z Martina stejně jako Pospíšil litoval, že ke slovenské dvacítce nepřešel trenér Norbert Javorčík, který vedl hráče v reprezentaci do 18 let. Na domácím MS v roce 2017 tam slovenský ročník 1999 dohnal čtvrtfinále s Rusy až do prodloužení a působil skvělým dojmem.

"Trenér Javorčík nás dokázal nastavit tak, že můžeme hrát s každým, kdežto taktika trenéra Bokroše byla povědět nám, kolik lepších a o kolik více registrovaných hráčů soupeři mají," podotkl ironicky Fafrák.

Za rok se Slováci na juniorském MS představí ve skupině s Finy, Švédy, Švýcary a Kazachy v Třinci. Bude to navzdory stoupající nevoli stále se zkušeným, ale kritizovaným trenérem Bokrošem?

Vyjádření Martina Pospíšila a Miloše Fafráka na Facebooku:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy