Úleva místo potupy. Slovan je díky svazu krůček od licence pro domácí ligu

Sport Sport
1. 8. 2019 13:39
Slovan nejspíš bude hrát v příští sezoně nejvyšší slovenskou ligu. Rozhodl o tom hokejový svaz, podle kterého by bratislavský klub měl dostat licenci.
Hokejisté Slovanu Bratislava prohráli v zápase KHL s čínským klubem Kunlun Red Star po prodloužení.
Hokejisté Slovanu Bratislava prohráli v zápase KHL s čínským klubem Kunlun Red Star po prodloužení. | Foto: Lukáš Caha

Krátce před verdiktem přitom vůbec nebylo jisté, že Slovan potřebné doporučení získá. Řadě svých bývalých hráčů totiž stále dluží peníze a někteří z nich ještě na konci července odmítali podepsat splátkový kalendář. Šlo například o útočníky Tomáše Hrnku a Dávida Buce.

Teď ovšem výkonný výbor svazu tvrdí: Slovan všechny podmínky pro udělení licence splnil.

Slavný bratislavský klub nicméně stále nemá stoprocentní jistotu, že do nejvyšší domácí soutěže v září zasáhne. O licenci definitivně rozhodne až Ligová rada, která zasedne v nejbližších dnech. Obecně se však předpokládá, že Slovan do půlky srpna "razítko" dostane.

Pokud všechno klapne, "belasí" se do nejvyšší slovenské ligy vrátí po sedmi letech v KHL, během nichž postoupili do play off jen dvakrát. Dlouhodobě měli potíže s financemi. V poslední sezoně patřili k nejhorším týmům a ztráceli podporu fanoušků.

V posledních týdnech splácelo vedení klubu dluhy. Městu zaplatilo 1,2 milionu eur za pronájem stadionu a hokejistům zaplatilo část z třímilionového dluhu. Zbytek částky má uhradit do konce dubna příštího roku. 

Na další ročník se Slovan chystá také se dvěma Čechy - brankářem Vladislavem Habalem a útočníkem Jindřichem Abdulem.

 

Právě se děje

Další zprávy