Úleva? Ani náhodou! Tohle nešlo prohrát, řekl Ševc

Adam Sušovský Adam Sušovský
29. 4. 2014 1:04
Takové zápasy se před vyprodanou arénou v bouřlivé atmosféře neprohrávají, tvrdí obránce Lva Martin Ševc. Vítěznou euforii chce zažít ještě jednou. Finále KHL rozhodne středeční sedmý zápas.
Martin Ševc.
Martin Ševc. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejová bitva o Gagarinův pohár nekončí, rozhodne jí až  sedmý zápas: Lev Praha si sáhl na dno a v samotném závěru před napěchovanou O2 arenou odvrátil špatný konec. Série s Magnitogorskem pokračuje, rozhodne se ve středu v Rusku.

Ale byly to pekelné nervy! Magnitka v Praze dlouho vedla a držela Gagarina mezi prsty, Lev se vzpamatoval až dvě minuty před koncem. Nejprve Mäenpää vyrovnal, v prodloužení Oystrick obrat dokončil - 5:4!

"Minule měli štěstí oni, jenže my nejsme vůbec horší tým. Netaháme za kratší konec a dnes se to obrátilo k nám," prohlásil obránce Martin Ševc, který byl jeden z klíčových mužů na ledě. Také on se jedním gólem podílel na výhře, která český celek drží ve hře o ruský pohár.

Byla to velká úleva?
Úleva? Tak to bych neřekl. My jsme si to užívali a ani náhodou jsme si neřekli, že bychom tenhle zápas mohli prohrát. To přece ani nejde před takovým publikem. Úleva je hodně špatné slovo. Je to fantastické, tady se prostě nedalo prohrát.

Čas ale ke konci ubíhal rychle.
Jenže my v to věříme. Jdeme si za to celou sezonu. Máme velký sen a jdeme střídání po střídání za ním. Nekoukáme na čas, ani na skóre. Prostě hrajeme na sto procent a užíváme si to.

Nepřekvapilo vás přeci trochu, že se z takhle klíčového zápasu stala taková přestřelka?
Nás nepřekvapí tuhle sezonu nic. Bylo to jako na horské dráze, jenže to je hokej. Hraje se pro diváky a ti si to musí užít.

Byla to velká euforie, když se vám podařilo urvat výhru?
Tak to bylo neskutečné! Nikdy v životě jsem tohle nezažil a doufám, že to ještě zažiju.

Co se dá čekat od sedmého zápasu?
Tohle je srandovní otázka. Jsme ve finále, hrajeme rozhodující zápas, co víc si přát? Jediná škoda je, že nehrajeme doma. Celé play off si užíváme a vůbec se ničím netrápíme.