Půlka extraligy? Příchod hvězdy, zájem policie či rekordy na obzoru

Prohlédněte si osm nejdůležitějších událostí první poloviny hokejové extraligy...
SPARTA V NOVÉM DOMOVĚ. Když Sparta v létě oznámila, že po 53 letech opouští Holešovice a míří přes Vltavu do moderní O2 areny, rozezlila velkou část svých fanoušků. Ti na startu sezony několikrát protestovali, ale v bývalém domovu konkurenční Slavie, která spadla do nižší ligy, se nakonec zabydleli. Alespoň řečí čísel. Sparta příznivce neztratila, naopak jich na zápasech registruje o něco víc než loni.
HADAMCZIK VS. RŮŽIČKA. Dlouhých jedenáct let se střídali na prestižním postu trenéra české reprezentace, přičemž se nevyhnuli – dnes už utichlým – mediálním přestřelkám. V říjnu se po pěti letech utkali v extralize. A slavil Alois Hadamczik, který s brněnskou Kometou porazil Růžičkův Chomutov 6:4. Jinak má ale navrch Vladimír Růžička, jenž drží ligového nováčka na sedmé příčce právě před Kometou.
RÉWAY VS. SPARTA. Ke konci října Sparta šokovala, když Martina Réwaye, tehdy nejproduktivnějšího hráče ligy, vyřadila z kádru. Slovenský rebel za ni dál nechtěl hrát, protože v klubu nebyl sportovně šťastný. Následně zamířil do prvoligových Benátek, kde jen trénoval a čekal na výměnu. Ta přišla až po měsíci, kdy pražský klub kývl na nabídku švýcarského Fribourgu, v jehož dresu 20letý Slovák oslňuje – sbírá takřka dva body na zápas.
WINTER CLASSIC V ČESKU. Na konci října brněnská Kometa konečně potvrdila, že v lednu bude hrát pod širým nebem. Později doplnila, že za Lužánkami sehraje dva duely – proti Plzni a Spartě. Tribuny, které už rostou, pojmou přes dvacet tisíc lidí, a tudíž by mohl padnout rekord v návštěvnosti hokejového zápasu na českém území. Lístky budou pouze na stání a zájemci za ně zaplatí bezmála tisícovku.
Foto: Tomáš Liška
Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 12. 2015 13:37
Uplynula polovina základní části hokejové extraligy. Co přinesla? Prohlédněte si galerii osmi nejdůležitějších událostí.

Praha - Hokejová extraliga už je v polovině, respektive její základní část. Přinesla tradiční momenty jako například vyhazovy trenérů, očekávané události, mezi nimiž se vyjímá definitivní přesun Sparty do O2 areny, ale i překvapivé zprávy - ať už pozitivní, či negativní.

Podívejte se na galerii osmi nejpodstatnějších událostí z první půlky české nejvyšší soutěže.

 

Právě se děje

Další zprávy