Tygři zatáhli drápky, Pardubice srovnaly stav série

29. 3. 2012 21:05
Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3
Pardubičtí hokejisté se radují z rozhodujícího třetího gólu Martina Bartka
Pardubičtí hokejisté se radují z rozhodujícího třetího gólu Martina Bartka | Foto: Jakub Šafránek

Liberec - Hokejisté Pardubic porazili ve čtvrtém semifinále play off extraligy Liberec 3:1 a srovnali stav série na 2:2.

Východočeši o svém vítězství rozhodli už v první polovině utkání, Bílým Tygrům se podařilo snížit až v poslední minutě.

Je tak jisté, že oba týmy čekají minimálně ještě dvě utkání. To další uvidí v neděli Pardubice.

Utkání Liberec - Pardubice jsme sledovali ŽIVĚ
Pardubická zloba: Padlo stejně gólů, ale prohráli jsme

Pardubice byly od samého začátku lepším a aktivnějším týmem. A v sedmé minutě šly zaslouženě do vedení. Čtyři vteřiny po skončení přesilovky se utajenou střelou z pravého kruhu prosadil Buchtele.

Tygři působili ospalým dojmem a definitivně je dostal do kolen jejich bývalý hráč Kočí, který při signalizované výhodě na začátku druhé třetiny zvýšil. Severočechy navíc srážela častá vyloučení.

Krátce po polovině utkání fauloval Moravec v nájezdu Zohornu, který při následném trestném střílení sice oklamal bekhendovým blafákem Pince, pak ovšem trefil pouze tyč.

Pardubické to mrzet nemuselo. Vzápětí totiž Radil krásnou střelil zvýšil na rozdíl tří branek.

Třetí třetina už se jen dohrávala a domácí v závěru nedokázali udržet nervy na uzdě. Bartovič dostal desetiminutový osobní trest za napadení. Liberečtí fanoušci si nakonec přece jen symbolicky zajásali. 44 vteřin před koncem snížil Bárta a naštval Růžičku, který přišel o druhé čisté konto v play off.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
60. Bárta (P. Nedvěd, Bulíř) - 7. Buchtele (Koukal, Kolář I), 24. V. Kočí (M. Drtina), 32. Radil (Kousal). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 11:7, navíc Bartovič (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Ulrych, Holub, Roth, Moravec - T. Urban, P. Nedvěd, Bartovič - Špaček, Vantuch, Klimenta - Kudrna, Bulíř, Víšek - Bárta, Vak, Bortňák. Trenéři: Kalous a Pešán.
Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Sičák, Borer, M. Drtina, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.