Ty pocity se nedají ani popsat, smutní po sestupu karlovarský kapitán Skuhravý

ČTK ČTK
23. 4. 2017 19:40
Hokejový útočník Václav Skuhravý zažil v extraligových Karlových Varech všechny úspěchy, v roce 2009 se radoval ze zisku mistrovského titulu, dnes byl i přímým účastníkem pádu Energie z nejvyšší soutěže.
Václav Skuhravý (vpravo)
Václav Skuhravý (vpravo) | Foto: Milan Kammermayer

Karlovy Vary - Západočeši sice dokázali v posledním kole baráže porazit České Budějovice, v extralize se ale neudrželi. "Je to velké zklamání a pocity se moc nedají popsat. Vše je čerstvé. Nepodařilo se nám zachránit extraligu, takže hodnocení sezony je negativní," řekl Václav Skuhravý, kapitán Energie.

Karlovy Vary se přitom na baráž chystaly prakticky celou sezonu. "V soutěži jsme byli braní jako největší outsider a většinou jsme se pohybovali na posledním nebo předposledním místě. V play out jsme sice měli pár povedených zápasů, ale to bylo proto, že soupeři proti nám nehráli na sto procent. Do baráže jsme nevstoupili dobře, pořád byly rozdíly kolem jednoho bodu, ale nepodařilo se nám extraligu uhrát," zhodnotil Skuhravý sezonu.

Západočeši nakonec za Pardubicemi a Jihlavou zaostali jen o bod. "Nebylo to o štěstí. V každém zápase jsme vedli, ale nedokázali jsme ho udržet do konce," řekl osmatřicetiletý útočník.

"Dalším důvodem nezdaru je fakt, že doma jsme prohráli tři zápasy, což je hodně. V celé baráži se ale vyhrávalo spíše venku než doma," poukázal Skuhravý na skutečnost, že v KV areně jeho tým získal jen sedm bodů z 18 možných. Podobně však na tom byly i Pardubice a České Budějovice.

Energie od zisku historického titulu nikdy nepostoupila do play off, jednou hrála předkolo, jinak vždy bojovala ve skupině o umístění na 11. až 14. místě. A poslední dva roky i v baráži. Klub tak prakticky postupně padal níž a níž.

"Co je za tím propadem? Určitě to bylo finanční stránkou, kraj není moc silný. Je zde nejméně lidí v celé republice, není tady dálnice na Prahu. Můžeme být rádi, že nás Sokolovská uhelná a další firmy sponzorují. Jsou zlaté," uvedl Skuhravý a ocenil i podporu zástupců města a kraje.

Teď se Západočeši budou snažit okamžitě postoupit zpět do nejvyšší soutěže. "První rok je to vždy nejjednodušší. Mělo by se co nejvíce tlačit, abychom se vrátili. Čím více se to prohlubuje, tím je horší se dostat zpět," podotkl útočník s více než 800 zápasy v nejvyšší soutěži. Drtivou většinu z nich přitom odehrál právě v Karlových Varech.

Skuhravého a spol. potěšilo, že je i na poslední zápas přišli podpořit fanoušci. Do KV areny zavítalo 4291 diváků, což byla nejvyšší návštěva v baráži a jedna z nejvyšších v sezoně. "Diváci byli skvělí celou sezonu a my jsme rádi, že chodí. Dnes byli fantastičtí," dodal Skuhravý.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy