Třinec se raduje, postoupil do předkola play-off

yac
19. 2. 2009 18:47
Víktovice - Třinec 0:1pp; Č.Budějovice - Liberec 4:3

Vítkovice - Velice dramatickou podobu nabralo poslední kolo základní části O2 Extraligy, neboť o posledním postupujícím do předkola play-off rozhodla až jediná branka posledního dohrávaného utkání kola a to ještě v prodloužení. Radovat se nakonec mohli hráči i fanoušci Třince.

Oceláři sice porazili Vítkovice až v prodloužení vzájemného utkání a získali tak stejně bodů jako České Budějovice, které zvítězily nad Libercem 4:3, ale díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů do předkola play-off postupuje právě Třinec.

V něm se Třinec utká s Plzní, která nakonec po základní části skončila na sedmé pozici. Vítkovice zase v předkole čekají liberečtí "Bílí tygři."

V konečné tabulce však došlo i ke změnám. Litvínov totiž dokázal doma porazit v prodloužení Kladno 2:1 a v konečném pořadí si vyměnil místo se Spartou, která prohrála ve Zlíně 1:3 a klesla tak na čtvrtou pozici.

Zlín a Sparta si od sebe ovšem neodpočinou - čekají je totiž ještě minimálně čtyři zápasy v prvním kole play-off, přičemž výhodu domácího prostředí v úvodních zápasech bude mít Holešovický tým.

Další dvojici pro play-off tvoří Litvínov a Karlovy Vary. Ty totiž doma dokázaly porazit Mladou Boleslav 4:2 a skončily na celkovém šestém místě.

Čtěte více: Třinec odvolal trenéra Stavjaňu, hokejisty povede Marek

Naopak na prvních dvou místech zůstalo vše při starém. Slavia i přes prohru se Znojmem skončila jako nejlepší tým základní části a jejího soupeře pro čtvrtfinále bude muset určit až předkolo play-off, stejně jako vyzyvatele Pardubic.

Pardubice sice vedly v Plzni po první třetině rozdílem jediné branky, ale domácí vývoj čtyřmi góly otočili. Díky těmto třem bodům se Plzeň udržela na sedmém místě tabulky.

Play-out, tedy část soutěže, která určí tým, jenž sestoupí do baráže a bude hrát o udržení v Extralize, si tedy zahrají České Budějovice, Znojmo, Kladno a Mladá Boleslav.

52. kolo hokejové extraligy:

Znojemští Orli - Slavia Praha 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. R. Procházka (Demel), 38. M. Růžička (Plášek, Haman), 40. Demel (Mojžíš, R. Procházka) - 25. D. Hruška (Vondrka, Kadlec). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:4, navíc M. Čermák na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2534.

Litvínov - Geus Okna Kladno 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Trávníček (Jenáček, Kubinčák), 65. Jánský (Jenáček) - 5. Patera (Bělohlav). Rozhodčí: Homola, Šindler - Pavlovič, D. Jelínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1: Diváci: 5081.

RI Okna Zlín - Sparta Praha 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Rachůnek (Balán), 20. Hamrlík (Balaštík), 46. Balaštík (Leška, Köhler) - 23. Broš (Látal). Rozhodčí: Turčan, Hodek - Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:10, navíc Netík (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5379.

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 40. Kracík (Tomas, Smrek), 45. Vlasák (Vostřák, Straka), 54. Straka (Čakajík), 55. Straka (Vlasák) - 14. L. Král (Rákos, Klejna). Rozhodčí: Kubeš, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 7095.

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Gřegořek (Toman, Vak), 32. Gulaš (Šimánek), 47. Bílek (Mucha), 56. Veselý (Vak) - 9. R. Vrbata (Podkonický, Pabiška), 23. Špaček (Víšek), 30. R. Vrbata z tr. střílení. Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Barvíř, Křivský. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:0. Diváci: 5786.

Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Prošek (Skladaný), 8. Hluchý (Dobroň), 15. Hluchý (Dobroň), 51. Kumstát - 23. Nouza (R. Král), 42. Boháč (Zíb). Rozhodčí: R. Polák, Šír - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 6:6, navíc T. Sýkora (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3500.

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: 64. Balej. Rozhodčí: Fraňo, Minář - Charvát, J. Svoboda. Vyloučení: 8:11. Bez využití. Diváci: 5126.