Třinec prohrál v LM se Skellefteou i v odvetě, Sparta zvítězila v Aalborgu 6:2

9. 9. 2022 22:34
Třinečtí hokejisté podlehli ve třetím kole Ligy mistrů doma Skelleftee 4:5 a zkomplikovali si boj o postup do play off. Švédové vystřídali českého mistra ve čtyřčlenné skupině H na druhé postupové příčce za vedoucím Davosem, v tabulce mají pět bodů, Oceláři o jeden méně. Ve skupině A zabrala po dvou nezdarech Sparta, když zvítězila na ledě Aalborgu 6:2.
Třinci nestačily ani dva góly Martina Růžičky
Třinci nestačily ani dva góly Martina Růžičky | Foto: Milan Kammermayer

Třinec prohrával ve Švédsku o dva góly, přesto získal alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení. I v odvetě musel dohánět ztrátu 0:2. Už po 88 sekundách otevřel skóre Kühnhackl, který se prosmýkl kolem Ročáka a poslal puk nad Mazancovu vyrážečku. V deváté minutě zvýšil Max Lindholm, když po přihrávce Lundberga zakončoval do prázdné branky.

"Sehráli jsme s nimi velmi dobrý zápas v Skelleftea, ale tentokrát jsme většinu zápasu tahali za kratší konec," řekl asistent trenéra Třince Vladimír Országh. "Soupeř do utkání vstoupil lépe a vypracoval si více šancí. Výborně bruslil, byl silný na puku, věci dělal v rychlosti a do ničeho nás nepouštěl. Chvíli trvalo, že než jsme se dostali do utkání," řekl k úvodu.

Marcinko v přesilové hře snížil v polovině utkání z dorážky, ale Hugg dvěma slepenými góly v rozmezí 95 sekund upravil už na 4:1 pro hosty. U první trefy se jeho střela odrazila do sítě od chráničů Jeřábka, u druhé zakončil rychlou kombinaci. Třinci dodala naději branka Daňa ve 39. minutě z dorážky.

Skelleftea kontrovala ve 46. minutě, povedenou souhru zakončil dělovkou Pudas. Utkání ještě zdramatizoval dvěma zásahy Růžička - nejdříve snížil bekhendovým blafákem z úniku a v přesilové hře čtyři na tři se prosadil střelou zpoza levého kruhu. Oceláři měli na vyrovnání devět minut a soupeře zatlačili, skóre se ale nezměnilo.

"Kluci ukázali ve třetí třetině charakter, dotáhli jsme na jeden gól a měli ještě šance. Ale udělali jsme v zápase strašně moc chyb a soupeř zaslouženě vyhrál," řekl Országh. Oceláře čeká v neděli zápas v Belfastu, který doma porazili v úvodním kole 4:0. "Chceme vyhrát a zachovat si šanci na postup," podotkl.

Sparta zabrala

Sparťané si po dvou těsných domácích prohrách právě s Aalborgem a s Luleou shodným výsledkem 2:3 připsali první body v tomto ročníku Ligy mistrů. Pražanům k úspěchu vydatně pomohl výborný vstup do zápasu, po první třetině vedli už 3:0. Dvakrát se mezi střelce zapsal kapitán Michal Řepík, jenž si navíc připsal dvě nahrávky. Rovněž čtyři body stihl i další útočník Vladimír Sobotka, jenž ke gólu přidal tři nahrávky.

Svěřenci kouče Pavla Patery měli hned na konci úvodní minuty k dispozici přesilovku a nedisciplinovanost domácích potrestal Řepík, jenž pak v šesté minutě předvedl nádhernou souhru s Konečným a sparťané vedli 2:0. Řepík z podobné parkety jako při prvním zásahu zužitkoval další početní výhodu.

Zkraje druhé části se měl co ohánět brankář Kořenář, ale Gooch mu sebral v polovině zápasu čisté konto až poté, co dal čtvrtý gól Sparty Forman. Úřadující vicemistři extraligy však nepřipustili žádné větší komplikace - hned na začátku třetí části si Sobotka pohrál s domácím gólmanem Lilliem a zvýšil na 5:1. Ačkoliv odpověděl Jakobsen, poslední slovo měl Horák.

Hokejová Liga mistrů:

Skupina A:

Aalborg Pirates - HC Sparta Praha 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Gooch (P. Bjorkstrand), 45. Jakobsen - 3. Řepík (D. Kaše, Sobotka), 6. Konečný (Řepík), 17. Řepík (Horák, Sobotka), 25. Forman, 41. Sobotka (Horák, Moravčík), 59. Horák (Sobotka, Řepík). Rozhodčí: Druseiks (Lot.), Lundsgaard - Knosen, Dalsgaard (všichni Dán.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 2295.

Sestava Sparty: Kořenář - Moravčík, Krejčík, Polášek, Graňák, Němeček, M. Jandus, Jurčina - Řepík, Horák, Sobotka - D. Kaše, G. Thorell, Safin - Forman, Přibyl, Buchtele - Hauser, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Patera.

1. Lulea 3 3 0 0 0 12:7 9
2. Sparta Praha 3 1 0 0 2 10:8 3
3. Jukurit Mikkeli 3 1 0 0 2 10:12 3
4. Aalborg 3 1 0 0 2 8:13 3

Skupina H:

Oceláři Třinec - Skelleftea AIK 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Marcinko (M. Doudera), 39. Daňo (J. Hudáček, Čukste), 47. M. Růžička, 51. M. Růžička (P. Vrána, Marinčin) - 2. Kühnhackl (M. Lindholm, Granberg), 9. M. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl), 31. Hugg (Granberg), 32. Hugg (Möller, O. Nilsson), 46. Pudas (Forsfjäll, Kühnhackl). Rozhodční: Hronský (SR), Šír - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 4:6. Využíti: 2:0. Diváci: 2601.

Sestava Třince: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček - M. Růžička, P. Vrána, M. Roman - Svačina, J. Hudáček, Daňo - Voženílek, Marcinko, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Hrehorčák. Trenér: Moták.

1. Davos 2 2 0 0 0 9:5 6
2. Skelleftea 3 1 1 0 1 10:9 5
3. Třinec 3 1 0 1 1 10:8 4
4. Belfast 2 0 0 0 2 3:10 0