Třinec vyhrál úvodní pohárové finále nad Pardubicemi 3:0

9. 9. 2020 21:15
Hokejisté Třince porazili v úvodním finále Poháru Generali České pojišťovny Pardubice 3:0. O branky se postarali útočníci Filip Zadina, posila Ocelářů pro začátek sezony z Detroitu, Miloš Roman a Martin Růžička. Brankář Jakub Štěpánek vychytal čisté konto. Odveta se se hraje v sobotu od 15:20 v Pardubicích
Aron Chmielewski a Jakub Nakládal
Aron Chmielewski a Jakub Nakládal | Foto: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec

Oba celky postoupily ze semifinále bez boje, protože jejich soupeřům zabránila v odehrání zápasů karanténa kvůli pozitivním testům na covid-19. Třinec měl hrát s Plzní a Pardubice s Libercem.

Bezbrankový stav v úvodním dějství neprolomili domácí ani při vyloučení Kusého. V 18. minutě v dalším oslabení Dynama při Nakládalově trestu ujel Mandát, jehož fauloval Stránský. Mandát tak dostal možnost vyzrát na Štěpánka z trestného střílení, ale třineckého gólmana mezi betony neprostřelil.

Oceláři se navíc kvůli Zadinovu nesportovnímu chování museli bránit v oslabení, což se jim podařilo. Sami v 27. minutě svou třetí početní výhodu v utkání už využili. Při Poulíčkově pobytu na trestné lavici se trefil z pravého kruhu Zadina poté, co byl Klouček rozhozený po předchozí Jaškově střele. V 37. minutě mohl vyrovnat Vála, ale jeho rána skončila na pravé tyči.

V úvodu závěrečného dějství měl další velkou možnost Dynama Zeman, ale trefil před odkrytou brankou tyč. V 50. minutě se opět radovali Oceláři v početní výhodě, když Stránský našel zpoza branky volného Romana, který zvýšil na 2:0. Za 141 sekund opět Stránský přihrál Růžičkovi, jenž završil skóre. Třinec tak bude hájit v Pardubicích v odvetě tříbrankový náskok.

Finále play off hokejového Poháru Generali České pojišťovny - úvodní utkání:

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. F. Zadina (Jašek, Marcinko), 50. M. Roman (M. Stránský), 52. Martin Růžička (M. Stránský). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 2010.

Sestavy:

Třinec: J. Štěpánek - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Jašek, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Dravecký, M. Roman, Hrehorčák - Raška II. Trenér: Varaďa.

Pardubice: M. Klouček - Nakládal, Vála, Holland, J. Mikuš, J. Kolář, Zacharčuk, Hrádek - Tybor, R. Kousal, Blümel - Svačina, Poulíček, Mandát - Kusý, Claireaux, Vondrka - T. Zeman, Anděl, O. Machala. Trenér: Razým.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Energie Karlovy Vary - Madeta Motor České Budějovice 8:3 (2:2, 3:0, 3:1)

Branky: 46. a 55. Lauko, 8. Koblasa, 9. D. Kaše, 23. Kohout, 24. Redlich, 39. Weinhold, 52. Kowalczyk - 16. Z. Doležal, 19. Raška, 54. Michnáč.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 23. P. Zdráhal, 27. Jarůšek, 45. V. Hübl - 24. D. Šťastný.