Třinec oprášil starý kanón. Zápas proti Mannheimu ukázal naši sílu, řekl autor hattricku Růžička

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 8. 2017 17:56
Třinec zvládl po drtivé výhře nad Esbjergem také mnohem těžší prověrku proti Mannheimu a sedminásobného německého mistra zdolal 3:0. Na ledě Ocelářů se přitom představili hráči jako Endras, Setoguchi, Plachta nebo Kink. "Proti takovému týmu se lépe namotivujete a zápas ukáže vaši sílu," liboval si Martin Růžička, který zařídil všechny tři góly. Rekordman play-off z roku 2011 vystřelil před startem extraligy už druhý hattrick a vypadá to, že by po letech znovu mohl pálit ostrými.
Martin Růžička se střelecky prosadil v rovnovážné hře, v oslabení a nakonec i v přesilovce.
Martin Růžička se střelecky prosadil v rovnovážné hře, v oslabení a nakonec i v přesilovce. | Foto: Lukáš Filipec

Jaké bylo utkání proti Mannheimu?

Výsledek možná vypadá docela jednoznačně, ale bylo to po všech směrech hodně těžké utkání. Jsem opravdu rád, že jsme to zvládli.

Zdáte se na začátku sezony ve střelecké formě, hattrick jste dal v Trenčíně a také dnes. Jak jste viděl gólové situace?

Nejdříve Polda (Jiří Polanský) parádně prohodil puk kolem obránce a já už jsem zakončoval do prázdné branky. Při druhém gólu mi to Vláďa Roth skvěle dal do samostatného úniku v oslabení, byli jsme už před vhazováním domluveni, že půjdu dopředu. Při třetím kluci výborně zabojovali o puk a já jsem zkoušel z úhlu trefit brankářova záda. Vyšlo to.

Mannheim hrál velmi důrazný hokej. Očekávali jste to?

Ano, v tomhle nás vůbec nepřekvapili. Přesně na ten jejich důraz a tvrdou hru jsme se připravovali, což se nám také vyplatilo. Jsme za to rádi.

Jak vám sedí spolupráce s dvojicí silových útočníků Marcinkem a Rákosem? Vy sám jste zase spíše střelec…

Jo, určitě mi to vyhovuje. Oba dva jsou velcí a fyzicky skvěle vybavení hráči, zatím nám to klape. Musím zaklepat. Ale pořád je tam spoustu věcí, na kterých musíme pracovat.

Po dvou výhrách v Lize mistrů to vypadá, že jste teď favoritem na postup ze skupiny. Co vy na to?

Takhle bych to neřekl. Ale naším cílem je postoupit ze skupiny, a za tím si půjdeme. Po dalších dvou zápasech venku už více uvidíme, jak na tom jsme.

Vy osobně hrajete Ligu mistrů poprvé. Jaké máte zatím dojmy?

Přiznám se, že v prvním zápase jsem od dánského soupeře čekal trochu více, ale hráli jsme výborně a k ničemu jsme je nepustili. Dneska to byl pravý opak, těžký zápas proti silově hrajícímu soupeři. Byl to výborný zápas.

Měl jste větší motivaci proti našlapanému soupeři s bývalými hráči NHL a základem německého národního týmu?

Určitě se proti takovému týmu hraje lépe nebo se více namotivujete. Síla vašeho týmu se ukáže více než třeba proti tomu Esbjergu, aniž bych chtěl jeho kvality nějak shazovat.

Jakub Petružálek mluvil v pátek o smíšených pocitech z Ligy mistrů. Jak vnímáte soutěž a její prestiž vy?

Nevím. Je to teprve na začátku a soutěž se dostává do povědomí. Sparta došla v loňské sezoně až do finále, takže jménu Ligy mistrů u nás rozhodně pomohla. Já jsem její cestu sledoval. Je to na začátku, uvidíme, jak to půjde dál.

V přípravě jste hráli na tři formace. Hodnotíte to zpětně kladně s ohledem na to, že vám teď ostré zápasy vyšly dobře?

V přípravě to bylo na tři lajny někdy těžší, ale teď při hře na čtyři formace máme více síly. Je to znát.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy