reklama
 
 

Třinec není Barcelona, tvrdí Sparta. A chce do finále

28. 3. 2015 8:30
Dnes v 15:00 se v Třinci rozehraje druhé semifinále hokejové extraligy. Narazí na sebe dva největší favorité letošního ročníku extraligy Třinec a Sparta.

Třinec - Oba chtějí titul a cokoliv jiného je pro ně velký neúspěch. Jeden z nich však sklopí hlavu, nedostane se ani do finále. Třinec i Sparta, dva nejbohatší hokejové kluby v Česku, na sebe narazí už v semifinále. Očekávaná bitva odstartuje dnes v 15:00 na ledě Werk arény.

Střetnou se dva největší favorité celé extraligy, pro mnohé je tahle série předčasným finále. Třinec i Sparta se prezentují ofenzivním hokejem, i proto tahle série slibuje nádhernou podívanou. 

"Už se na to těším, to bude super série. Přál jsem si Spartu více než Zlín, protože je mnohem hokejovější tým a hraje ofenzivní hokej, který se mi líbí," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz klíčový útočník Třince Martin Adamský.

Jandač: Třinec že je Barcelona? Nesouhlasím

Třinec je i nyní, alespoň dle sázkových kanceláří, favoritem. Suverénně vyhrál základní část, má nejširší a nejkvalitnější kádr ze všech extraligovým mužstev. Na druhou stranu ve čtvrtfinále Oceláři moc nepřesvědčili, výsledek série 4:1 s Mladou Boleslaví vůbec neodpovídá dění na ledě, Třinec se hodně trápil.

Trenér Boleslavi Marián Jelínek poté přesto řekl: "Jsme spokojeni. Proti Třinci je těžké hrát, je to česká hokejová Barcelona," vyzdvihl kompliment týmu, do kterého pumpují miliony Třinecké železárny, takže si může dovolit angažovat hráče jakými jsou Rostislav Klesla, Jakub Klepiš, Zbyněk Irgl či Kamil Kreps.

Jenže teď stojí v cestě Ocelářům, kteří na sebe sami strhávají pozornost veřejným prohlášením o tom, že jsou favorité extraligy a chtějí pouze titul, Sparta. A její trenér Josef Jandač s výše uvedeným nesouhlasí.

"Mají skvělé mužstvo, dobré podmínky, mají všechno. Ale to my také... Takže já se úplně neztotožňuju s tím, že by to byla česká Barcelona, jak říká Marian Jelínek. Porazitelný je každý, i oni," prohlásil Jandač před začátkem série.

Sparta si věří, Kalous nebezpečí cítí

Sparta skončila v základní části s velkým odstupem čtvrtá. Za to však kralovala všem ofenzivním statistikám soutěže včetně přesilových her a ve čtvrtfinále nejkratším možným způsobem přejela Hradec Králové 4:0 na zápasy.

A je tady ještě jedna věc, proč má Sparta velký důvod si na Třinec věřit: Byla letos jediným týmem, proti kterému to ambicióznímu Třinci nešlo: Oceláři prohráli tři ze čtyř vzájemných zápasů. 

"Sparta je velký soupeř, vážný aspirant na titul. Troufám si tvrdit, že má nejsilnější kádr za poslední roky. Kromě přesilových her má skvěle organizovanou hru ve středním i obranném pásmu, a má výborné rychlé protiútoky po získání kotouče. Je trpělivá a umí si počkat na svou šanci, umí udeřit," uvědomuje si nebezpečí i trenér Třince Jiří Kalous. 

Adamský však jedním dechem dodává: "Sebevědomí mít Sparta musí, protože jsou po nás největším aspirantem na titul. Jenže my tady jsme teď od toho, abychom jim ho zchladili a aspirantem na titul už byli jenom my. Jejich vyhlídky a sebevědomí nás vůbec nezajímají."

Eso v rukávu. Nasadí Třinec Irgla?

Oba týmy skončily čtvrtfinle poměrně rychle a měly dlouhý čas na odpočinek, Sparta ostrý zápas nehrála dvanáct dnů. Za tu dobu se jí však stihl vrátit do sestavy obránce Švrček.

I Třinec je v podstatě kompletní, i když mu v prvních zápasech čtvrtfinále chybělo osm hráčů základní sestavy. Nejistý je dnes start Krepse.

Oceláři ale v sérii se Spartou plánují velký návrat. K dispozici by totiž konečně měl být i útočník Zbyněk Irgl, který na začátku prosince přišel kvůli nádoru o ledvinu.

Irgl trénuje necelý měsíc a podle trenéra Kalouse s ním trenéři do této série počítají. "Když ne v prvních dvou zápasech, tak v Praze už bychom kompletní být měli," řekl Kalous. 

V Třinci se úvodní dva zápasy hrají dnes a zítra, do Prahy k odvetám se série stěhuje ve středu a ve čtvrtek.

autor: Adam Sušovský | 28. 3. 2015 8:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama