Liberec po soustředěném výkonu vyhrál v Třinci a v extralize dosáhl sta bodů

16. 2. 2016 19:22
Třinec v předehrávce 45. kola doma přivítal vedoucí Liberec, jenž si ze Slezska odvezl všechny tři body a v extralize už nasbíral sto bodů.
Marek Schwarz vychytal proti Třinci nulu.
Marek Schwarz vychytal proti Třinci nulu. | Foto: ČTK

Třinec - Hokejisté Třince přivítali na domácím stadionu lídra extraligy z Liberce, který v případě výhry mohl zdolat metu sta bodů. Bílí tygři se dostali do vedení v polovině utkání z hole reprezentačního obránce Radima Šimka a po zbytek zápasu kontrolovali hubený náskok. Necelé dvě minuty před koncem přidal druhou branku další reprezentant Lukáš Krenželok a do prázdné branky se ještě trefil Branko Radivojevič. Čisté konto vychytal Marek Schwarz.

Liberec je blízko pardubickému rekordu

Vedoucí tým extraligy má před středečním programem už dvanáctibodový náskok na druhou Spartu a navíc zůstává ve hře o útok na absolutní rekord základní části, který ziskem 111 bodů z ročníku 2002/2003 drží Pardubice.

Lídr přijel do Slezska bez reprezentanta Birnera a od počátku se dostal do defenzivy. Třinec hrál sice s akcentem na zajištěnou obranu, ale současně si větší útočnou aktivitou říkal o vedoucí branku. Rufer v šesté minutě vypálil z otočky vedle a vyloženou šanci Svačiny ve 14. minutě betonem zlikvidoval Schwarz.

Na libereckém gólmanovi ležela hlavní tíha i ve druhé periodě. Kopecký se v ní už po několika vteřinách řítil na Schwarze úplně sám, ale s pokusem o kličku nepochodil. A stejně dopadl i Dravecký, který se ve 26. minutě pokusil Schwarze přelstít blafákem na bekhendovou stranu.

Druhý nejlepší extraligový útok se proti organizované hře Ocelářů téměř polovinu zápasu nedokázal prosadit. Až ve 28. minutě po odražené střele Dernera zívala na Vlacha skoro prázdná branka, ale jeho bekhendovou dorážku Hrubec bravurně chytil do lapačky.

I z minima možností ale Severočeši na rozdíl od domácích dokázali udeřit a v 30. minutě prošlo za Hrubce, který vůbec nic neviděl, Šimkovo nahození od modré čáry.

Jestliže Liberec letos triumfuje zejména skvělou ofenzivou, Třinec dnes umořil vynikající gólman Schwarz, který v úvodu třetí části lapil i přesilovkovou dorážku Kopeckého. Každá nevyužitá šance domácí v přísně takticky vedené bitvě musela mrzet dvojnásob, Liberec je totiž v závěru už skoro k ničemu nepustil.

Napnuté nervy na obou stranách povolil až druhý gól, který dal 114 sekund před koncem po třinecké chybě za brankou švihem Krenželok. A Radivojevič vzápětí při domácí power play skóroval ještě jednou do prázdné branky.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

Předehrávka 45. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bakoš), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (P. Jelínek). Rozhodčí: Hradil, Šír - Bryška, Skopal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4782.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, M. Doudera, Galvas, Slovák, Hrabal - Irgl, Kopecký, Dravecký - Matuš, Žejdl, Svačina - Rákos, Plíhal, Rufer - Tybor, Polanský, Adamský - Jašek. Trenéři: Dopita a Mucha.

Liberec: Schwarz - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar - Řepík, Vampola, Lakatoš - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Ordoš, Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.