Třinec hlásí: Role favorita? Té se nebojíme, jedeme na titul

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 9. 2014 10:43
„Mám pocit, že se sportovní týmy v Česku role favoritů bojí a pod tlakem neumí hrát. My to přijímáme, těšíme se a jdeme si za vítězstvím,“ prohlásil trenér favoritů letošní extraligy Jiří Kalous.
Třinec suverénně vede tabulku v Lize mistrů a formu cítí i na začátku extraligové sezony: Jsme favorité a jdeme si pro titul, hlásí.
Třinec suverénně vede tabulku v Lize mistrů a formu cítí i na začátku extraligové sezony: Jsme favorité a jdeme si pro titul, hlásí. | Foto: Marian Ježowicz

Třinec - V létě otevřeli zbrusu novou arénu, přivedli za velké peníze Zbyňka Irgla a Rostislava Kleslu. Teď hokejisté Třince otevřeně mluví o dalších sebevědomých plánech: Jsme favorité extraligy, tu roli přijímáme a jdeme za titulem.

Taková slova zněla na dnešní tiskové konferenci krátce před začátkem nové extraligové sezony, v niž Oceláři podle svých slov na nic jiného ani myslet nemohou.

"Všechno je tady stavěno tak, aby se uspělo. Takže na rovinu říkám, že si jdeme za vítězstvím," prohlásil trenér Jiří Kalous.

V Česku se týmy role favoritů bojí

"Tohle tady v Česku ve sportu postrádám. Zdálo se mi, že nikdy neunášíme roli favorita. Že se té role bojíme, nejsme na ní zvyklí. Vždycky se nám hrávalo líp, když se od nás nic nečekalo a s obrovským tlakem jsme se neuměli vyrovnat. Teď nastává čas na změnu. Jsme do role favorita stavěni a přijímáme jí," tvrdí.

Třinec favorizují i sázkové kanceláře. Ty mají favority stejně jako loni jasné: Sparta a Třinec. Na to, že vyhrají základní část, si můžete v obou případech vsadit v kurzu 4:1.

Oceláři mají za sebou přitom docela rušné léto, hráčský kádr totiž prošel razantní generační proměnou. Odešly v podstatě všechny ústřední opory týmu: Kariéru ukončili mazáci Radek Bonk, Václav Varaďa a Jan Peterek, do Ruska (znovu) odešel fantom posledních extraligových sezon Martin Růžička.

Úplně nový tým šlape podle představ

Nahradit je mají jiní hvězdní hráči. Oceláři přeplatili nabídku Vítkovic a získali do svých řad kanonýra Zbyňka Irgla, z NHL se do Třince vrátil obránce Rostislav Klesla, ze zahraničí pak útočníci Kamil Kreps a Tomáš Plíhal.

"Nahradit takové odchody je těžké, ale nebudeme plakat nad rozlitým mlékem. Ve sportu prostě občas přijde doba, kdy je třeba úspěšný kádr odměnit a nějak se s tím vypořádat. Ano, obměna je to dost velká, ale tým zatím potvrzuje kvalitu i výkonnost. Vše je podle našich představ," uvedl generální manažer týmu Pavel Marek.

Oceláři v létě odehráli celkem sedm utkání. Tři z nich prohráli a Ligu mistrů do statistiky záměrně počítat nechtějí. "Protože to pro nás nebyla žádná příprava, ale prestižní soutěž," prohlásil trenér Kalous.

I v Lize mistrů se Ocelářům vede. Po čtyřech zápasech mají na kontě deset bodů a poměrně suverénně vedou základní skupinu. K postupu do play off jsou blízko a i v něm má vedení klubu, který velmi štědře dotují tamní železárny vysoké cíle.

Kapitán Klesla: Cíl je jasný. Jdeme si pro titul

"Z ekonomického hlediska je to přece jasné: Úspěch se rovná postupu přes dvě kola play off," řekl viceprezident klubu Jan Czudek. To se rovná postupu mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.

"Hlavně ale musíme navázat na loňskou sezonu a hlavně na její druhou půlku. To už náš hokej směřoval k tomu, co chceme hrát. Byl agresivní, bruslařský a kontaktní. Chceme v tom pokračovat," řekl Kalous jehož slova zopakoval i nový kapitán týmu Klesla.

"Mám mluvit za nás za hráče? Cíl je jasně daný. Jsme stavěni do role favorita a vím, že sezona bude těžká. Nic to ale nemění na tom, že se chceme hokejem bavit a jdeme si pro titul," prohlásil.

Sezonu začínají Oceláři tento víkend na domácím ledě. V pátek večer přivítají v televizní premiéře v nové aréně Pardubice, v neděli hostí doma nováčka z Olomouce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy