Kometa slaví, vyřídila Vítkovice a je v semifinále. Pardubice srovnaly sérii s Třincem

18. 3. 2018 20:02
Hokejisté Brna postoupili nejrychlejším možným způsobem, Vítkovice neurvaly ani jeden zápas. Pardubicím zajistil druhou výhru nad Třincem Treille.
Radost brněnských hokejistů
Radost brněnských hokejistů | Foto: Milan Kammermayer

Brno - Hokejisté Komety Brno jsou prvními semifinalisty play off extraligy. Obhájci titulu zvítězili ve čtvrtém utkání s Vítkovicemi 3:1 a sérii vyhráli 4:0. Pardubice porazily Třinec 3:0 a vyrovnaly stav série na 2:2.

V Brně na rozdíl od třetího utkání (4:0) hosté mnohem pozorněji bránili a hrozili rychlými protiútoky. Vítkovická aktivita vyústila ve 14. minutě v úvodní branku, na Trškovu střelu brankář Čiliak nedosáhl.

Ve druhé třetině se dostala Kometa do tlaku. Výrazně jí k k tomu pomohly i přesilové hry. Vítkovice dlouho držel výborně chytající Bartošák, při kterém stálo i štěstí. Ve 26. minutě už ležel na ledě, ale Erat ho nepřehodil. Zanedlouho pro změnu netrefil prázdnou branku Nečas a další nabídku k vyrovnání neproměnil ani Zaťovič. Bartošáka se podařilo překonat až ve 35. minutě, kdy vyrovnal Vincour.

Kometa pokračovala v tlaku i ve třetí dvacetiminutovce. Otočit skóre se podařilo Brňanům po Hruškově akci - po jehož přihrávce se trefil obránce Štencel. Domácí si vzápětí mohli zajistit klidnější závěr utkání. O ten se připravili neproměněním 97 sekund dlouhé přesilovky pět na tři. Další dvě šance k navýšení skóre neproměnil Holík. Pojistku dal až při hře bez brankáře Radim Zohorna.

Kometa postoupila do semifinále extraligy pošesté v historii, v play off vyhrála desátý zápas v řadě.

V Pardubicích se dvěma góly zaskvěl francouzský útočník Sacha Treille a výsledek dovršil Tomášek. Brankář Kacetl si připsal své premiérové čisté konto v play off a celkově desáté v nejvyšší soutěži.

Do první velké šance se dostali ve druhé minutě Oceláři, Marcinko ale přestřelil. O dvě minuty později se dostal po špatném střídání hostů do úniku Dušek, Hrubec však jeho střelu vytěsnil. V osmé minutě po Cardwellově nahození dorážel Rolinek, ale Hrubec ve skrumáži puk přikryl.

Poté se strhla řada potyček, přesilové hry ale stavem nepohnuly. V závěru při přesilovce Pardubic sudí signalizovali vyloučení třineckého Krajíčka, ale Beran přiznal, že faulován nebyl a půlminutová výhoda pěti proti třem se nekonala.

Skóre se měnilo až po polovině duelu. Při Rákosově vyloučení ve 33. minutě se radovalo Dynamo, Treille trefil levý horní roh branky. Při Mojžíšově trestu mohl vyrovnat Roth, který po individuální akci ztroskotal na Kacetlovi. Z dorážky neuspěl ani Vlach.

Oceláři se tlačili za vyrovnáním, ale do šancí se nedostávali. Naopak udeřili domácí. Beran ještě v 50. minutě neuspěl, vzápětí ale Treille zvýšil náskok Východočechů. Za necelé dvě minuty upadl nešťastně při zpracování puku Krajíček a Tomášek blafákem do forhendu upravil na 3:0. Dynamo si už bezpečný náskok pohlídalo a zvládlo i druhý domácí duel v sérii. Série pokračuje ve středu v Třinci.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápasy:

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Vincour (Haščák, J. Hruška), 46. Štencel (J. Hruška, R. Zohorna), 58. H. Zohorna (Krejčík, L. Čermák) - 14. Trška. Rozhodčí: Hodek, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:0.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Vincour, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vondráček, L. Čermák, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk, Urbanec - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Mahbod, Bartovič - Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. S. Treille (Marosz, Trončinský), 50. S. Treille (Trončinský, Tomášek), 52. Tomášek. Rozhodčí: Hradil, Kika - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 9:10, Holland - D. Musil oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9632. Stav série: 2:2.

Pardubice: Kacetl - Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland - M. Beran, Tomášek, Rolinek - P. Sýkora, Marosz, S. Treille - M. Kaut, Poulíček, Perret - J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Třinec: Hrubec (53. Hamerlík) - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Kovář, Linhart - Martin Růžička, Roman Vlach, J. Petružálek - Dravecký, Marcinko, Mikulík - Martynek, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Cienciala, Rákos - od 43. navíc Kvasnica. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.