Trapas v Moskvě. Pořadatelé nezahráli českým hokejistům hymnu. Ostuda, rýpl si Říha

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 12. 2019 12:46
Čeští hokejisté se při tradičním nástupu před utkáním Channel One Cupu proti Švédsku nedočkali hymny. Zatímco Seveřanům ji organizátoři v hale CSKA Moskva zahráli bez problémů, na českou se čekalo marně. Zazpívali ji ale fanoušci.
Henrik Tömmernes a Lukáš Rousek v zápase Česko - Švédsko na Channel One Cup
Henrik Tömmernes a Lukáš Rousek v zápase Česko - Švédsko na Channel One Cup | Foto: Reuters

Na kostce nad ledem už v neděli po poledni vlála česká vlajka, ale známé tóny nepřicházely. Jen zhruba na pět vteřin se ozvaly ty, které s ní neměly nic společného.

Podle ruské uživatelky Twitteru pod jménem sunbeam_life šlo o první takty hymny Kazachstánu.

"To je selhání, které se nedá vyloučit, může se to přihodit. Při technických problémech ale naštěstí zastoupili produkci více než zdatně naši fanoušci," řekl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

A fanoušci se po původních rozpacích a tázavých pohledech opravdu činili. Jakmile dozpívali, vysloužili si velký potlesk realizačního týmu v čele s koučem Milošem Říhou na střídačce, stejně tak je klepáním hokejek ocenili i sami hráči.

"Každý jsme na sebe trochu nechápavě koukli, ale vzápětí tu jinou hymnu zastavili, ani nevím, jaká hymna to byla. A musím říct - klobouk dolů před fanoušky, že na to takhle zareagovali," ocenil obránce Jakub Jeřábek, jenž dnes zastával roli kapitána.

Kouč Říha, jenž během trenérské kariéry v Rusku dlouhodobě působil, si nebral servítky. "Je to ostuda," prohlásil.

"Jako kdyby skončil turnaj, když Rusové odjeli hrát poslední zápas do Petrohradu. Což asi není dobrá vizitka domácích. Od našich fanoušků to bylo ale moc krásné. Protože díky nim jsme alespoň hymnu slyšeli, když nám ji nezahráli," dodal Říha.

 

Právě se děje

Další zprávy