Tragédie slovenského hokeje. Čtyřiadvacetiletý hráč po kolapsu na ledě zemřel

3. 11. 2021 18:02
Slovenský hokejista Boris Sádecký, který minulý týden zkolaboval v zápase rakouské ICE Hockey League, zemřel. O úmrtí čtyřiadvacetiletého útočníka informoval v oficiálním prohlášení jeho klub Bratislava Capitals.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"S hlubokým zármutkem v srdcích a lítostí oznamujeme úmrtí našeho hráče Borise Sádeckého. Rodině a přátelům vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast. Bližší informace v této chvíli po konzultaci s Borisovou rodinou nebudeme zveřejňovat," uvedl ředitel klubu Dušan Pašek na facebookovém účtu iClinic Bratislava Capitals.

Sádecký se zhroutil v závěru první třetiny pátečního zápasu IHL v Dornbirnu. Na ledě ho záchranáři několik minut ošetřovali, po převozu do nemocnice byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče.

Utkání v Rakousku zůstalo nedohráno. Přeložen byl i sobotní duel Capitals na ledě Pustertalu, v úterý proti Villachu už tým nastoupil a prohrál 0:5. Vedení ligy dnes po oznámení smutné zprávy zrušilo večerní zápas mezi Vídní a Klagenfurtem.

Sádecký v minulosti hrál za Duklu Trenčín, se Slovanem Bratislava si vyzkoušel KHL. Po přestupu do Capitals si v této sezoně IHL připsal ve 12 zápasech sedm bodů za čtyři branky a tři asistence. Nejvíce zazářil ve svém posledním zápase před kolapsem, k výhře 6:2 nad Klagenfurtem přispěl hattrickem. Slovensko reprezentoval v juniorských kategoriích, jednou si zahrál i za áčko.