Toronto i díky Kašeho trefě vynulovalo Philadelphii

11. 11. 2021 6:24
Hokejový útočník Ondřej Kaše zpečetil ve středečním utkání NHL po asistenci Davida Kämpfa druhou trefou sezony výhru Toronta 3:0 na ledě Philadelphie. Kadaňský rodák si díky gólu připsal v soutěži, ve které působí šestým rokem, stý bod (45+55).

Bezbrankový stav změnil ve 32. minutě bruslí William Nylander. Rozhodčí gól původně neuznali, ale po prozkoumání u videa usoudili, že nešlo o úmyslné kopnutí.

Stejný hráč přidal ve třetí třetině v přesilové hře i druhou branku týmu. Skóre uzavřel Kaše v 54. minutě střelou mezikruží a zaznamenal třetí bod v sezoně (2+1). Kämpf bodoval v aktuálním ročníku podruhé (1+1). Gólman Jack Campbell potřeboval k čistému kontu 36 zákroků.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Toronto 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 32. a 46. W. Nylander, 54. Kaše (Kämpf). Střely na branku: 36:33. Diváci: 17.997. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. J. Campbell (oba Toronto), 3. Hart (Philadelphia).

Dallas - Nashville 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 38. Hintz, 51. Heiskanen - 20. Johansen, 25. Jeannot, 38. Duchene, 60. Sissons. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.500. Hvězdy zápasu: 1. Jeannot, 2. Saros (oba Nashville), 3. Hintz (Dallas).

Arizona - Minnesota 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Branky: 15. Ladd (Jaškin), 48. Gostisbehere - 5. Eriksson Ek, 9. M. Foligno, 23. Fiala, 24. Kulikov, 39. Kaprizov. Střely na branku: 26:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu první dvě třetiny, inkasoval pět branek z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 77,3 procenta. Diváci: 13.488. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Spurgeon (oba Minnesota), 3. Gostisbehere (Arizona).