Tonův blafák rozhodl přetahovanou v Třinci, srovnala i Plzeň

9. 3. 2013 20:28
Sparta porazila Třinec po nájezdech 3:4 a srovnala stav čtvrtfinále na 1:1. Plzeň udolala Litvínov 2:1 a také vyrovnala stav série na 1:1.
Petr Ton tímhle blafákem rozhodl o vítězství Sparty (klikněte pro zvětšení).
Petr Ton tímhle blafákem rozhodl o vítězství Sparty (klikněte pro zvětšení). | Foto: Marian Ježowicz

Třinec - Hokejisté Sparty se ze včerejší jednoznačné prohry 0:4 v úvodním utkání čtvrtfinále na ledě Třince rychle oklepali a díky výhře 4:3 po samostatných nájezdech srovnali stav série na 1:1.

Přitom chybělo málo a odjížděli ze Slezska s prázdnou. Domácí sice prohrávali 0:2, přesto dokázali skóre otočit. To však nebyl poslední obrat utkání. Hosté v závěru srovnali a v nájezdech pak rozhodl o jejich výhře Petr Ton.

Nerozhodný je také stav druhé série, v níž dnes Plzeň udolala Litvínov 2:1. Vítězný gól vstřelil ve 49. minutě Ondřej Kratěna.

Třinec nedotáhl obrat k vítězství

Sparťané do utkání vlétli ve velkém stylu a od počátku měli herně i střelecky navrch. Ton ještě v přesilovce odkrytou brankou pohrdnul, ve 13. minutě se však už Broš z dorážky nemýlil.

Další trefu přidal po přestávce díky bleskově využité přesilovce Tenkrát a s Oceláři to nevypadalo dobře. Domácí celek se však vzepjal a rovněž v početní výhodě snížil tečí Galvasovy střely Adamský.

Dvoubrankové vedení mohl hostům vrátit Přibyl, ale jeho pokus skončil jen na tyči. To domácí měli více štěstí. Další šikovnou tečí srovnal Peterek a v 56. minutě obrat dokonal Hrabal.

Přestože se Oceláři v závěru snažili udržet kotouč co nejdál od vlastní brány a dokonce mohli přidat pojistku, 37 sekund před koncem si hosté při power-play Jánského dorážkou vynutili prodloužení a následné nájezdy. V nich jako jediný ze šestice exekutorů uspěl Ton.

Všechny góly z přesilovek

Také v Plzni šli jako první do vedení hosté. Už ve 4. minutě dorazil Hüblovu střelu z otočky Majdan. Přesilovku záhy využili také domácí, když přízemní ránu Hanzlíka našel Francouz až v síti.

Západočeši se v dalším průběhu prvního dějství dostali ještě do několika náznaků šancí, ale gólu se nedočkali.

Po změně stran šancí přibylo, ovšem zůstaly nevyužity. Proti Hanzlíkovi tentokrát Francouz dobře vyjel, Ručinského pokus se od Mazance odkutálel mimo brankový prostor a Pletkovu střelu zastavilo břevno.

Kupily se také tresty, jichž nakonec rozhodčí rozdali celkem třicet. Logicky tak i rozhodují gól padnul v početní převaze. Jarešovo vyloučení potrestal ve 49. minutě dorážející Kratěna.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:4 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Adamský (Galvas, Klimenta), 44. Peterek (Klouček), 56. Hrabal (Polanský, Adamský) - 13. Broš (Jar. Svoboda, Hovorka), 28. Tenkrát (P. Ton), 60. Jánský (Hunkes, Forman), rozhodující sam. nájezd P. Ton. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:4, navíc Klimenta (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4956. Stav série: 1:1.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.
Sparta: Pinc (25. Melicherčík) - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - Tenkrát, J. Hlinka, P. Ton - Hovorka, Broš, Jar. Svoboda - I. Rachůnek, Přibyl, S. Treille - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Martin Straka), 49. Kratěna (Havíř, Jan Kovář) - 4. Majdan (Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 14:16. Využití: 2:1. Diváci: 6038. Stav série: 1:1.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, od 41. navíc Mozík - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Hollweg - od 35. navíc Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.