Ton: Už loni jsme hráli v derby dobře, jenže oni měli Hertla

FOTO Růžička jen kroutil hlavou. Sparta znemožnila Slavii
Tenhle obrázek je výjimečný. Moc často se v pátek večer nestávalo, aby stál slávista takhle blízko Tomáši Pöpperlemu.
Sparta totiž celých šedesát minut Slavii válcovala. Lépe bruslila, byla blíže u puku. Na ledě si dělala, co chtěla. Živě to přitom vidělo v hale téměř dvanáct tisíc fanoušků - padl tedy letošní divácký rekord extraligy.
A tak jediným ukazatelem, ve kterém byla Slavia lepší, byla statistika hitů. Obránci sešivaných jich rozdali 22. Oproti 9 Sparty.
Slavia byla plnější také ve sbírání trestných minut. Zatímco Sparta hrála v oslabení jen dvakrát, Slavia hned šestkrát.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 10. 2013 22:00
V úvodním letošním derby sparťané vrátili Slavii pět předešlých porážek v řadě i s úroky, když v rámci 11. kola Tipsport extraligy vyhráli na jejich ledě 6:0.

Praha - Všechny čtyři derby pražských S v minulé sezoně vyhráli hokejisté Slavie, v tom úvodním letošním jim však sparťané pět předešlých porážek v řadě vrátili i s úroky, když v rámci 11. kola Tipsport extraligy vyhráli na jejich ledě 6:0 a to mohla být jejich výhra ještě mnohem vyšší.

Derby jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Report z celého extraligového kola naleznete ZDE.

Rekordní návštěva probíhajícího ročníku soutěže (11 716) viděla v O2 areně od první do poslední minuty hokej na jednu bránu, o čemž svědčila i drtivá střelecká převaha sparťanů (35:14).

"Dneska to bylo od začátku úplně jiné, sehráli jsme jednoznačně náš nejlepší zápas v sezoně. Od gólmana po všechny útoky to bylo vynikající. Soupeři jsme od začátku vnutili naší hru a pak už sami věděli, že nemají šanci," řekl po zápase s 18 body (10+8) nejproduktivnější hráč letošního ročníku extraligy Petr Ton

Petře, jak moc jste si před zápasem všímali vaší neradostné bilance v derby v posledních pěti zápasech?

Máme tady hodně nových kluků, takže je dobře, že je tu jen málo pamětníků, kteří u těch pěti proher v posledních zápasech byli. Tři ze čtyř zápasů v té poslední sezoně byly z naší strany vynikající, rozhodovalo prodloužení nebo nájezdy, jenže oni měli Tomáše Hertla, který rozhodoval o výhrách Slavie.

Takže musíte být asi docela rádi, že nyní už válí za mořem...

Klobouk dolů před Tomášem za to, co teď předvádí, ale zas je tu teď Jarda Bednář, který je v mých očích ještě o třídu lepší, co se týče třeba zkušenosti. A i když teď za ně hraje takový hráč, stejně prohráli. Loni to bylo o jednom gólů, vždycky nás srazila nějaká chyba, takže zase úplně jen v Tomášovi to nebylo.

Letos se vám jako týmu střelecky velmi daří, v obraně to ale byl váš nejlepší letošní zápas, že?

Sice jsme doma rozdrtili Litvínov a přestříleli vysoko Třinec, ale dneska to bylo vynikající dopředu i dozadu. Slavia neměla prakticky nic, kdežto všechny čtyři naše lajny se do nich dostávaly, měly vynikající pohyb.

Ta domácí prohra 4:6 z posledního zápasu s Vítkovicemi vás zdá se hodně 'nakopla'...

Když dáte čtyři góly a nevyhrajete, jako posledně proti Vítkovicím, tak Vás to moc mrzí. O to víc nás ta výhra teď těší, když jsme dneska zase k těm gólům přispěli a tentokrát to znamenalo tři body. Hodně nám pomohlo, že se v úterý nehrálo, hodně jsme se na ten zápas soustředili a skoro všechno, co jsme od středy zkoušeli, jsme předvedli dneska na ledě.

V posledních dvou zápasech se však zdá, že jste si s Jaroslavem Hlinkou vyměnili role, vy nahráváte a on střílí góly. Díky tomu oba suverénně vedete extraligové produktivitě...

V těch posledních dvou zápasech vyplynulo ze hry, že jsem spíš připravoval góly a šance pro Jardu. Už je mezi námi taková intuice, že když chce člověk něco udělat, už ho na určitém místě tuší.

Nevyčítal jste mu, že nezužitkoval vaši přihrávku a nevstřelil druhý hattrick za sebou?

Na střídačce si dělal srandu, ať mu přihraju ještě na druhý hattrick, aby z toho mohl těžit do konce kariéry, ale když tam jednu gólovou šanci měl, místo střely z první mi to chtěl vrátit.

Radost z vychytané nuly musí mít i brankář Tomáš Pöpperleho. Nebudete si z něj v kabině utahovat, že na něj dneska nic nešlo?

Sice je pravda, že na Tomáše toho moc nešlo, ale o to je to někdy těžší tu nulu udržet. Každopádně jsme rádi, že nám přispěje do klubové kasy.