Toews bude pohár zvedat sám. Kane zmizel z obalu videohry

asu
13. 8. 2015 7:00
Společnost EA Sports, která už za měsíc vydá novou videohru NHL 16, stáhla z jejího obalu i všech reklam Patricka Kanea. Ten je vyšetřován ze znásilnění a firma nechce, aby byl její hlavní tváří.
Jonathan Toews a Patrick Kane na původní verzi obalu pro videohru NHL 16.
Jonathan Toews a Patrick Kane na původní verzi obalu pro videohru NHL 16. | Foto: twitter

Praha - Od příští sezony nejlépe placený hokejista NHL Patrick Kane se neobjeví na obalu nové videohry NHL 16. Společnost EA Sports, která ji vyvíjí a za měsíc vydá, to oznámila v tiskové zprávě v reakci na policejní vyšetřování. Superstar Kane je totiž v USA obviněný z údajného znásilnění dvacetileté dívky. 

Kane se měl na obalu hry objevit společně se svým chicagským spoluhráčem Jonathanem Toewsem. Mělo to být dokonce úplně poprvé, co se na obalu slavné hry objeví dvě hvězdy soutěže zároveň. 

"Být společně s Jonathanem na obálce je skvělý pocit. Nikdy bych si nepředstavil, že na ní budu dvakrát. A fakt se to děje v době, kdy je náš tým na vrcholu a vezeme domů Stanley Cup. Neskutečné," jásal Kane ještě na konci června, když EA Sport obal hry odkryla. 

Kane už byl hlavní tváří hry v sérii NHL 10.

Teď je ale vše jinak. Kane se jen týden před tím, než si mohl užít se Stanley Cupem soukromou oslavu, zapletl do maléru. Ve městě Hamburg jižně od Buffala, kde jeden z nejlepších útočníku na světě bydlí, na něj zatím neznámá údajně dvacetiletá dívka podala trestní oznámení pro znásilnění. 

Policie už případ vyšetřuje, podle dostupných informací agentury AP čeká na výsledky forenzních testů, které dívka podstoupila. 

Klub i hráčův agent zatím mlčí, EA Sports vyrábějící i v Česku velmi populární videohru, ovšem ve včerejším prohlášení uvedla, že si nepřeje, aby byl Kane vzhledem k vyšetřování tváří celé hry. 

"S ohledem na probíhající vyšetřování, ve kterém je zahrnutý Patrick Kane, jsme se rozhodli, že hráč nebude tváří NHL 16. Neobjeví se na krytě hry ani v dalších propagačních činnostech společnosti," uvedla firma na svém Twitteru.

EA Sports už zároveň odkryla nový obal hry, ze kterého Patrick Kane zmizel. Jeho spoluhráč a kapitán Blackhawks Toews na obalu zůstává a bude na něm Stanley Cup zvedat sám. 

Hra vychází v Česku 17. září pro herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy