To je fair play! Plzeňák přiznal teč, Zlín vzápětí vyrovnal

Sport Sport
22. 4. 2013 0:03
Obránce Plzně Tomáš Slovák se přiznal k teči, která poslala vhazování do obranného pásma Plzně. Zlín následně vyrovnal na 3:3 a vynutil si prodloužení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA

Praha - Velký smysl pro fair play prokázal v sedmém utkání finále plzeňský obránce Tomáš Slovák.

V hektickém závěru se totiž přiznal k teči kotouče, jenž následně zamířil mezi diváky.

Díky tomu se 14 sekund před koncem základní doby hra nastěhovala před branku Západočechů, kde krátce po buly vyrovnal Filip Čech ranou od modré na 3:3 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Přitom mu chybělo jen pár decimetrů, aby vyjel z obranného pásma, když ho zasáhlo zlínské nahození do helmy.

Při krátké rozpravě s hlavním rozhodčím Antonínem Jeřábkem se k teči doznal a změnil tak verdikt čárových. "Rozhodčí se mě ptal, jestli jsem to dostal do helmy. Očividně jsem to dostal, tak jsem řekl, že ano," řekl Slovák před prodloužením pro Českou televizi. Přes očividně skleslou náladu následně dodal: "Jedeme dál, budeme bojovat."

Slovák si nakonec svůj mimořádný čin nebude vyčítat. Plzeň zásluhou Martina Straky ve druhém prodloužení rozhodla a ukořistila tak první extraligový titul.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy