Tlustého starosti: Peníze Caroliny vzala výluka, KHL zranění

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 11. 2012 11:00
Hokejista Jiří Tlustý kvůli zranění odkládá svůj avizovaný přestup do Atlantu Mytišči. Bez hokeje zůstane minimálně ještě deset dní, pak bude sledovat vývoj v zámoří.
Hokejista Jiří Tlustý lituje, že kvůli výluky NHL nemůže plnit lukrativní smlouvu v Carolině.
Hokejista Jiří Tlustý lituje, že kvůli výluky NHL nemůže plnit lukrativní smlouvu v Carolině. | Foto: www.wikipedia.cz

Kladno - Přestup byl téměř hotovou věcí, zranění ale životní zkušenost hokejisty Jiřího Tlustého zahrát si KHL v dresu Atlantu Mytišči, kam měl na konci listopadu přestoupit, komplikuje.

Oporu Kladna během výluky NHL trápí natažený sval na zápěstí, ruka kvůli němu zůstane minimálně dalších deset dnů v dlaze a Tlustý bez hokeje. A taky alespoň do půlky prosince bez slíbených peněz z KHL.

"Byli jsme domluvení, že si dvaadvacátého zavoláme a domluvíme se na přestupu, jenže já se dvacátého zranil. V tuto chvíli Mytišči neřeším. Ani oni zraněného hráče nepotřebují," řekl Tlustý Aktuálně.cz.

Nabízeli mi krásné peníze, ale doufám, že začne NHL

"Teď je pro mě hlavní, abych se uzdravil a vše směroval k začátku NHL. Podle mého je jisté, že se v prosinci hrát nebude, ale doufám, že se všichni dohodnou a liga nakonec odstartuje alespoň k prvnímu lednu," doplnil Tlustý.

Čtyřiadvacetiletý hokejista válí za Kladno v extralize, přestože s Atlantem Mytišči jednal už na začátku sezony. V tu chvíli ale nikdo nevěděl, jak bude výluka dlouhá a po dohodě s Jaromírem Jágrem zněla dohoda jasně: "Začni na Kladně, kdyby to nekončilo, pustíme tě si vydělat."

"Ty peníze, které mi na začátku nabízeli, byly opravdu krásné. S Jardou jsme si ale řekli, že bude lepší, když na ten měsíc zůstanu doma na Kladně a nikam se nebudu hnát. To jsme ještě nevěděli, jak dlouhá výluka bude," míní Tlustý.

Rusko bych chtěl vyzkoušet, na play-off se ale vrátím

Reprezentačního útočníka ale tehdejší rozhodnutí netrápí. "Jestli něčeho lituji, tak toho, že se hádáme v NHL a kvůli toho nemůžeme hrát. Až teď mám v zámoří pořádnou smlouvu, se kterou si můžu vydělat hezké peníze, jenže ta mi kvůli výluce teď neběží," trápí Tlustého.

I proto se jinak útočník Caroliny Hurricanes stále nezříká možnosti krátkého hostování v Mytišči, vše se ale bude odvíjet od toho, jak dopadnou jednání v NHL v době, kdy se Tlustý vrátí s týmem na led.

"Pokud se nezačne hrát, Rusko alespoň krátce zkusím. S Jardou jsme se dohodli, že se nejpozději na konci ledna vrátím, abych Kladnu pomohl v play-off a to dodržím. Už jenom proto, že si zápasy za domácí Kladýnko užívám," slibuje.

"Spíš než o peníze mi teď ale jde hlavně o novou životní zkušenost. V Česku mě nic nedrží. Nemám rodinu ani přítelkyni, můžu si zabalit svých pár věcí a odjet ze dne na den na druhý konec světa."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii

Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce to má také v plánu. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.

U obžalovaného Petrůje podal žalobce původně odvolání přímo do protokolu po vynesení rozsudku. "Poté, co jsem analyzoval rozsudek a jeho písemné odůvodnění, jsem vzal odvolání zpět. Bylo by zcela zřejmě neúspěšné, ta důkazní situace u něj byla od počátku zcela jiná než u ostatních obžalovaných. Je zde problém s hranicí prokázání subjektivní stránky pana Petrůje ve vztahu k žalované trestné činnosti," řekl státní zástupce Stoklásek.

Petrůj se odvolání již dříve vzdal, pravomocnost zprošťujícího výroku musí ještě posvětit soudce Martin Lýsek, který se případem na krajském soudu zabýval. "Jako předseda senátu musím vzít na vědomí zpětvzetí usnesením, které rozešlu stranám. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání, dnem usnesení nabývá výrok právní moci," řekl soudce Lýsek.

Obžaloba Petrůje vinila z toho, že se svým tehdejším nadřízeným, policejním náměstkem Karlem Kadlecem spolupracoval na vynášení informací a ovlivňování trestních řízení. Soud však v jeho případě konstatoval, že postupoval zákonně, jednal jako podřízený vůči svému nadřízenému. Také podle žalobce Stokláska nelze dokázat, že Petrůj věděl o tom, že sděluje nadřízenému Kadlecovi informace, které budou vzápětí vyneseny ven.

Zdroj: ČTK
Další zprávy