Tlak skautů si nepřipouštím. Když se ale nedaří, hrozně mě žere svědomí, tvrdí mladík Zadina

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
10. 8. 2016 11:05
Je mu teprve 16 let. Už ale okusil seniorskou extraligu, do níž nakoukl coby šestý nejmladší hráč historie, čímž mimo jiné předčil i Jaromíra Jágra. Na loňském šampionátu osmnáctiletých ovládl střeleckou tabulku českého družstva a teď tým táhne i na břeclavském Memoriálu Ivana Hlinky. "Góly se ode mě čekají, když se mi ale nedaří, hrozně mě žere svědomí," přiznal po vítězném zápase s Finskem Filip Zadina.
Filip Zadina na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi.
Filip Zadina na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. | Foto: ČTK

A.cz: Filipe, v pondělí proti Švýcarsku i včera proti Finsku jste museli zápas otáčet. Jak moc tohle stojí sil?

Je to hrozně náročné. Všichni kluci v kabině padli únavou na kolena, protože do toho dali úplně všechno. Za to jim hrozně moc děkuju. Teď ještě abychom to celé tady dotáhli do vítězného konce.

Vy sám jste po parádním úniku vstřelil důležitý gól na 2:2. Jak byste ho popsal?

Už v tom střídání předtím jsem měl nějaké šance, ale puk mi dvakrát uskočil. Pak jsem ale za modrou našlápl a gólman se mi snažil puk vypíchnout, já jsem na to ale zareagoval a zasunul jsem to do brány. Celkově se ode mě očekává, že bych měl ten tým táhnout. Když se pak třeba nedaří, hrozně mě žere svědomí.

Na začátku třetí třetiny jste pak získali dvougólový náskok. Byl to rozhodující moment zápasu?

Určitě. Byli jsme si jistější, že to máme víc ve svých rukách. Ten gól nás uklidnil. Finové pak sice snížili, ale zvládli jsme to.

Velká zátěž? Mám natrénováno

Opět jste odehrál přes dvacet minut. Zbývají vám ještě nějaké síly?

Z Pardubic mám docela natrénováno, takže něco mi ještě zbylo. Zátěž mi nevadí a zatím to, myslím, zvládám docela dobře.

Zápas byl podstatně víc vyhecovanější než ten proti Švýcarům. Čím to podle vás bylo?

Rozhodně kvalitou soupeře. Finové hráli tvrdě, napadali naši rozehrávku a pro ránu nešli daleko. My jsme si ale nic líbit nenechali.

Na stadionu je na zápasech velké množství skautů z NHL. O vás se mluví jako o současném největším českém talentu a za dva roky vysoko draftovaném hráči. Cítíte na sebe už teď nějaký tlak?

Nějaký tlak cítím, ale moc si ho nechci připouštět. Je to jenom na mně. Když zahraju dobře, tak si mě všimnou. Nechávám tomu ale volný průběh a snažím se tím nezabývat.

Síla týmu: Dobrá příprava a srdíčko

V čem je síla tohohle týmu?

Je to klišé, ale dáváme do toho srdíčko. Když jsme dobře připraveni, pak se k nám čelem otáčí i štěstí. Doufám, že ho budeme mít i v dalších utkáních.

Jak se vám včera zamlouvala atmosféra? Na zápas dorazilo 1800 diváků...

Bylo to něco neskutečného. Za celý tým bych chtěl těm lidem strašně moc poděkovat, jsou fakt úžasní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy