Tlak skautů si nepřipouštím. Když se ale nedaří, hrozně mě žere svědomí, tvrdí mladík Zadina

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
10. 8. 2016 11:05
Je mu teprve 16 let. Už ale okusil seniorskou extraligu, do níž nakoukl coby šestý nejmladší hráč historie, čímž mimo jiné předčil i Jaromíra Jágra. Na loňském šampionátu osmnáctiletých ovládl střeleckou tabulku českého družstva a teď tým táhne i na břeclavském Memoriálu Ivana Hlinky. "Góly se ode mě čekají, když se mi ale nedaří, hrozně mě žere svědomí," přiznal po vítězném zápase s Finskem Filip Zadina.
Filip Zadina na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi.
Filip Zadina na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. | Foto: ČTK

A.cz: Filipe, v pondělí proti Švýcarsku i včera proti Finsku jste museli zápas otáčet. Jak moc tohle stojí sil?

Je to hrozně náročné. Všichni kluci v kabině padli únavou na kolena, protože do toho dali úplně všechno. Za to jim hrozně moc děkuju. Teď ještě abychom to celé tady dotáhli do vítězného konce.

Vy sám jste po parádním úniku vstřelil důležitý gól na 2:2. Jak byste ho popsal?

Už v tom střídání předtím jsem měl nějaké šance, ale puk mi dvakrát uskočil. Pak jsem ale za modrou našlápl a gólman se mi snažil puk vypíchnout, já jsem na to ale zareagoval a zasunul jsem to do brány. Celkově se ode mě očekává, že bych měl ten tým táhnout. Když se pak třeba nedaří, hrozně mě žere svědomí.

Na začátku třetí třetiny jste pak získali dvougólový náskok. Byl to rozhodující moment zápasu?

Určitě. Byli jsme si jistější, že to máme víc ve svých rukách. Ten gól nás uklidnil. Finové pak sice snížili, ale zvládli jsme to.

Velká zátěž? Mám natrénováno

Opět jste odehrál přes dvacet minut. Zbývají vám ještě nějaké síly?

Z Pardubic mám docela natrénováno, takže něco mi ještě zbylo. Zátěž mi nevadí a zatím to, myslím, zvládám docela dobře.

Zápas byl podstatně víc vyhecovanější než ten proti Švýcarům. Čím to podle vás bylo?

Rozhodně kvalitou soupeře. Finové hráli tvrdě, napadali naši rozehrávku a pro ránu nešli daleko. My jsme si ale nic líbit nenechali.

Na stadionu je na zápasech velké množství skautů z NHL. O vás se mluví jako o současném největším českém talentu a za dva roky vysoko draftovaném hráči. Cítíte na sebe už teď nějaký tlak?

Nějaký tlak cítím, ale moc si ho nechci připouštět. Je to jenom na mně. Když zahraju dobře, tak si mě všimnou. Nechávám tomu ale volný průběh a snažím se tím nezabývat.

Síla týmu: Dobrá příprava a srdíčko

V čem je síla tohohle týmu?

Je to klišé, ale dáváme do toho srdíčko. Když jsme dobře připraveni, pak se k nám čelem otáčí i štěstí. Doufám, že ho budeme mít i v dalších utkáních.

Jak se vám včera zamlouvala atmosféra? Na zápas dorazilo 1800 diváků...

Bylo to něco neskutečného. Za celý tým bych chtěl těm lidem strašně moc poděkovat, jsou fakt úžasní.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy