Tíha finále dopadne na Třinec, věří litvínovský kouč Rulík

ČTK ČTK
9. 4. 2015 19:12
Pro kouče hokejistů Litvínova Radima Rulíka bude extraligové finále s Třincem jedním z vrcholů kariéry.
Radim Rulík.
Radim Rulík. | Foto: Milan Kammermayer

Litvínov - Jeden z vrcholů dosavadní trenérské kariéry přichází s extraligovým finále pro kouče hokejistů Litvínova Radima Rulíka. Jako asistent Vladimíra Růžičky nechyběl u zisku titulu mistrů světa v roce 2005, kdy tým okolo Jaromíra Jágra triumfoval ve Vídni. Na klubové scéně však na podobně velký úspěch dosud čekal.

"Samozřejmě se moc těšíme. Je to určitě jiné v tom, že jsem finále dosud nikdy s týmem nehrál. A nejsem jediný, u nás v týmu bude více takových hráčů. A nejen hráčů," řekl Rulík. "Nijak zvlášť bych to však nedramatizoval, je to určitě o stupeň výše, ale jinak je to stejné jako čtvrtfinále a semifinále - série play off," doplnil.

Třinec nastupuje jako favorit

Pevně věří, že jeho mužstvo situaci ustojí a bude na finálovou sérii proti Třinci dobře připraveno. "Samozřejmě skutečný stav ukáže až ta samotná série, takže teď je to z mé strany jen spekulace. Ale myslím si, že jestli to na někoho může dolehnout, tak určitě ne na nás, ale na Třinec," prohlásil.

Je si dobře vědom toho, že Třinec si cejch velkého favorita soutěže nese už od začátku sezony. "Nacpali do toho neskutečně peněz, jsou favoritem od začátku sezony a jsou favoritem oprávněně. Je to i favorit té finálové série. Vzali si z KHL, co bylo možné, hráče, jež mají zkušenosti z KHL i NHL, dvou nejlepších lig na světě. Mají tam hráče, kteří v těchto ligách obstáli, ať už Rosťa Klesla nebo Zbyňa Irgl, kdybychom měli vybrat nějaký vzorek. Neskutečně nabité mužstvo," ocenil Rulík.

Rodák z Ostrova nad Ohří, jenž v červnu oslaví padesátiny, však věří, že Litvínov má dostatek zbraní na to, aby obrovské síle soupeře dokázal čelit. Týmový duch, skvělá parta, která je delší čas pohromadě, obrovská soudržnost, to jsou atributy, které Severočechy dlouhodobě zdobí. "Nevím, zda to bude výhodou i ve finále, ale doteď to naší výhodou bylo," přitakal Rulík.

Litvínov finále žije

Určitou komplikací je, že na rozdíl od čtvrtfinále s Pardubicemi i semifinále s Kometou, které Litvínov zvládl s přehledem shodně 4:1 na zápasy, začínají nyní Severočeši jakožto druhý tým základní části venku. "Bude to určitě jiné, protože pro nás je domácí hřiště opravdu výhodou. Vynikající kulisa, diváci jsou pro nás šestým hráčem na ledě. Ale musíme se s tím poprat," uvedl Rulík.

Přestože v Litvínově nebydlí, i on si užívá sváteční atmosféru finále. "Každý, kdo tu je, tak to musí cítit, jak mimořádná atmosféra tady panuje, ale myslím si, že podobné to je i v Třinci. Hokej je tak populární sport, že to s tím finále i přichází. Jsem rád, že to zažívám v Litvínově, ale jinak je to asi podobné na všech zimákách," uzavřel Rulík.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy