Texas s Faksou a Stránským získal v AHL Calderův pohár

18. 6. 2014 7:34
Hokejisté Texasu s českými útočníky Radkem Faksou a Matějem Stránským získali Calderův pohár v nižší zámořské AHL.
Hráči týmu Texas Stars slaví vítězství v Calder Cupu.
Hráči týmu Texas Stars slaví vítězství v Calder Cupu. | Foto: Texas Stars via Facebook

St. John's - Hokejisté Texasu s českými útočníky Radkem Faksou a Matějem Stránským získali Calderův pohár v nižší zámořské AHL. Farmářský tým Dallasu vyhrál páté finálové utkání na ledě St. John's 4:3 v prodloužení a ovládl sérii 4:1 na zápasy. V čase 74:30 rozhodl švédský útočník Patrik Nemeth.

Texas, který vyhrál i základní část, dosáhl na triumf poprvé v klubové historii. Jack A. Butterfield Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off získal forvard vítězného týmu Travis Morin, který byl s 22 body z 21 zápasů nejproduktivnějším hráčem bojů o Calderův pohár. Morin byl už nejužitějším hráčem i vítězem kanadského bodování i v základní části.

Faksa se Stránským rozšířili na 25 počet českých hokejistů, kteří triumfovali v play off AHL. Dvacetiletý Faksa se zařadil do týmu Stars až na začátku února po skončení sezony v Sudbury v juniorské OHL. Stejně starý Stránský má za sebou první kompletní sezonu v AHL, když přišel před jejím začátkem z juniorské WHL ze Saskatoonu.

Finále play off nižší zámořské hokejové ligy AHL - 5. zápas:

St. John's - Texas 3:4 v prodl. (konečný stav série 1:4).

Kanadské bodování play off nižší zámořské hokejové soutěže AHL:

1. Morin (Texas) 21 22 (9+13)
2. Hedden (Texas) 21 19 (9+10)
3. Gordon (St. John's) 21 19 (8+11)
4. Ranford (Texas) 21 16 (8+8)
5. O'Neill (St. John's) 18 16 (3+13)
6. Holland (Toronto Marlies) 11 15 (7+8)
7. Spooner (Providence) 12 15 (6+9)
8. Chochlačev (Providence) 12 14 (9+5)
9. O'Dell (St. John's) 21 14 (9+5)
10. Kobasew (Wilkes-Barre/Scranton) 14 14 (8+6)

Brankáři:

Petr Mrázek (Grand Rapids) odchytal v 10 zápasech 599:32 minut, inkasoval 28 branek, průměr měl 2,80 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,1 procenta.

Marek Mazanec (Milwaukee) odchytal ve třech zápasech 177:56 minut, inkasoval devět branek, průměr měl 3,03 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,8 procenta.