Tentokrát prohra. Novosibirsk Lva přejel ve třetí třetině

1. 11. 2012 21:17
Novosibirsk vyhrál na ledě Lva Praha 5:2 a pražský klub tak nenavázal na středeční výhru nad Amurem Chabarovsk.
Zdeno Chára
Zdeno Chára | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražského Lva v KHL nenavázali na středeční výhru nad Amurem Chabarovsk a prohráli na vlastním ledě se Sibirem Novosibirsk 3:5.

Ještě v úvodu třetí části byl stav nerozhodný 2:2, ale pak hosté během šesti minut vstřelili tři góly, což rozhodlo o výsledku utkání. Smutnou premiéru v dresu Lva tak zažil český brankář Jakub Štěpánek, který inkasoval všech pět branek.

Utkání plné strkanic a šarvátek

Utkání, které provázelo velké množství strkanic a šarvátek, začalo zvolna. Šance si oba týmy vytvářely pouze v početních výhodách. A v nich také začaly padat branky. První se v přesilovce prosadil hostující Krivonožkin, jenž využil špatného postavení brankáře Štěpánka. Vyrovnáno ale bylo už za pět minut, kdy trest Sibiru využil Jakub Klepiš.

Ve druhé třetině šli do vedení opět hosté a opět díky využité přesilové hře. Tentokrát se po perfektní přihrávce Nikitěnka prosadil střelou nad Štěpánkovo rameno obránce Zajcev. Lev mohl už v prostřední části vyrovnat, jenže Řepíkovo nahození a Novotného teč zastavila horní tyč novosibirské branky.

O výsledku rozhodly dva sporné momenty

A tak se domácí dočkali až ve 43. minutě, kdy se před brankou nejlépe zorientoval Marcel Hossa. Lev vrhnul vše do útoku, což se mu stalo osudným. O výsledku rozhodly dva momenty, po kterých hokejisté pražského celku vehementně protestovali.

Nejprve přísně nařízené trestné střílení proměnil střelou k tyči Vorošilo a o tři minuty později při souboji o puk Enlund zřejmě fauloval Škoulu a následně překvapil Štěpánka výjezdem zpoza branky.

Za další tři minuty navíc využil smrtící brejk Kopejkin, který po přihrávce Nikulina Štěpánka doslova vykoupal. Lev ještě zkusil power play, ale dokázal už jen kosmeticky upravit výsledek. Podruhé v utkání se prosadil Klepiš.

Kontinetální hokejová liga

HC Lev Praha - Sibir Novosibirsk 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Němec, Chára), 43. Hossa (Surový, Škoula), 60. Klepiš (Vrána) - 7. Krivonožkin (Nikulin), 26. Zajcev (Nikitěnko), 51. Vorošilo z trestného střílení, 54. Enlund, 57. Kopejkin (Nikulin). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Ramin, Misjur. Vyloučení: 10:8, navíc Gračjov (Novosibirsk) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5461.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Oystrick, Porseland, Škoula, Chára, Krejčík, Mikuš - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Birner, J. Svoboda, Sekáč - Řepík, Novotný, Cingel. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Novosibirsk: Glass - Zajcev, Kulda, Kudroč, Alexejev, Karavajev, Kutuzov, Ignatovič - Enlund, Lehterä, Glazačev - Krivonožkin, Nikulin, Kopejkin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo - Veličkin, Nikitěnko, Gračjov - Šumakov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.