Tenkrátův gól nepomohl, Oulu hrozí konec

ČTK
7. 4. 2006 21:02
Helsinky - Finští hokejoví šampioni z Kärpätu Oulu prohráli i druhý semifinálový zápas s Ässätem Pori a znovu poměrem 1:3. Obhájce titulu sice dnes poslal do vedení ve druhé třetině český útočník Petr Tenkrát, ale domácí brzy vyrovnali a v poslední části skóre otočili. V sérii hrané na tři vítězství tak vedou 2:0 na zápasy.
Hokejové puky pro olympijský turnaj, které byly vyorbeny na Valašsku, jsou před každým zápasem nejpre uloženy do mrazničky. Pak teprve mohou přijít na hrací plochu. | Foto: ČTK/AP

Druhý semifinálový souboj je vyrovnaný. Hämeenlinna dnes zdolala IFK Helsinky 2:1 v prodloužení gólem Pasiho Nielikäinena ze 73. minuty. Hostům tak nepomohl ani heroický výkon brankáře Jana Lundella, který čelil 53 střelám.

Výsledky - semifinále, 2. zápasy: Ässät Pori - Kärpät Oulu 3:1 (za hosty Tenkrát 1+0) - stav série 2:0, Hämeenlinna - IFK Helsinky 2:1 v prodl. - stav série 1:1.