Televizní rekord. MS u nás sledovaly tři miliony lidí

Sport Sport
24. 5. 2012 15:38
Překvapení. ČT4 zaznamenala rekord sledovanosti
Vítězný gól Milana Michálka ve čtvrtfinále proti Švédsku.
Vítězný gól Milana Michálka ve čtvrtfinále proti Švédsku. | Foto: Reuters

Praha - Zatímco ve Švédsku, které spolupořádalo světový hokejový šampionát, o zápasy velký zájem nebyl, v České republice tomu bylo přesně naopak. Sportovní kanál ČT4 překonal svůj historický rekord ve sledovanosti celodenního vysílání.

Poprvé se tak stalo ve čtvrtek 17. května, kdy „čtyřku“ sledovalo téměř 24 procent televizních diváků a podruhé v sobotu 19. května, kdy hráli Češi semifinále proti Slovensku. Hodnota sledovanosti v tomto dnu přesáhla 25 procent.

Co se týče jednotlivých zápasů, nejsledovanější bylo čtvrtfinále Česko - Švédsko. Na tento duel se alespoň tři minuty v kuse dívaly 3 miliony a 41 tisíc dospělých.

Ponikelský: Úspěch nás velmi těší

 „Velmi nás těší, že se nám podařilo dosáhnout historicky rekordní sledovanosti, a to i přes skutečnost, že letošní MS bylo ve všech parametrech méně sledované než loňské. Důvodem nižšího zájmu může být nepřítomnost největších hvězd českého týmu, menší PR v severských zemích než na sousedním Slovensku v roce 2011, nenastoupení českého národního týmu z pozice mistrů světa, nebo i slabší hokejové zápasy v základní části skupiny,“ ocenil úspěch šéf ČT4 Jiří Ponikelský.

Z právě skončeného šampionátu v ledním hokeji ČT4 živě odvysílala 51 utkání, i když některá pouze částečně z důvodu překryvu zápasů. Loni to bylo 38 utkání. Letošní stopáž živých přenosů činila 118 hodin, v loňském roce to celkem bylo 91 hodin. V sobotu 19. května se ČT4 stala leadrem trhu s celodenním výkonem 25,13%, což je nejlepší výkon v historii ČT4. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 59 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy