Takhle se plnil brněnský sen, Lužánky ožily po téměř dvaceti letech

Kometa překonala divácký rekord hned dvakrát. Podívejte se s námi, jaká byla cesta za zápasy pod širým nebem...
Zimní stadion za Lužánkami opustila Kometa v roce 1998. Brňané zde slavili jedenáct titulů pro mistra republiky.
Hala začala postupně chátrat a v roce 2009 byla kompletně zdemolována.
Na podzim roku 2015 přichází vedení Komety s myšlenkou odehrát dva zápasy pod širým nebem.
První informace hovoří o tom, že by se vše mělo udát na legendárním fotbalovém stadionu za Lužánkami, kde se v červnu 2015 rozloučil se svojí kariérou fotbalista Petr Švancara...
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
11. 1. 2016 6:00
Extraligová Kometa se vrátila po osmnácti letech zpět do Lužánek, kde prožila svá nejslavnější léta. Podívejte se, jak se sen brněnských fanoušků plnil.

Brno - Osmnáct let uplynulo od doby, co brněnská Kometa opustila zimní stadion za Lužánkami, kde prožila svoji nejslavnější éru a slavila zde jedenáct mistrovských titulů. 

Na přelomu let 2008 a 2009 šel legendární svatostánek k zemi. V lednu 2016 se sem Kometa vrátila, aby v improvizované aréně odehrála dva extraligové zápasy pod širým nebem. Podívejte se s námi, jak se brněnský sen o návratu domů plnil... 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy