Sýkora vstřelil vítězný gól Pittsburghu

zh
31. 10. 2007 6:59
Hlavní hvězdou večera však byl Sidney Crosby
Petr Sýkora (17) vstřelil vítězný gól, ale v hlavní roli byl jeho kapitán Sidney Crosby. | Foto: Reuters

St. Paul - V 51. minutě vstřelil vítězný gól Pittsburghu Petr Sýkora. Jeho tým vyhrál na ledě Minnesoty 4:2. Hlavní hvězdou však byl Sýkorův kapitán Sidney Crosby.

Díky němu byl duel nejsledovanějším  úterním zápasem. Crosby totiž v Minnesotě hokejově vyrůstal a snil si tu o startu v NHL. Nyní se vrátil jako jedna z hlavních hvězd soutěže. Podle agentury AP čekal  tři roky, aby si na minnesotském ledě zahrál, podařilo se to až nyní.

"Nezáleželo na tom, jak by dnešní večer dopadl. I tak je pěkné, že jsem si zahrál zde, kam jsem chodíval sledovat zápasy a snil o tom, že jednoho dne budu hrát v NHL a že budu hrát i na tomto stadionu. Je opravdu jen bonusem, že odtud odjíždíme s výhrou," svěřil se podle stránek nhl.com Crosby novinářům.

Pittsburgh odjížděl z Minnesoty s výhrou, on dokonce s jedinečnou bilancí 1+3 za dvě nahrávky na branky Jevgenije Malkina ve druhé třetině, jednu na Sýkorovu trefu na 3:2 a za svůj gól z 55. minuty na konečných 4:2.

Po zásluze byl pak vyhlášen  největší hvězdou zápasu. Možná že to ani minnesotským fanouškům tolik nevadilo, vždyť jsou na odtud pocházející hvězdu velice hrdí.

Rozhodně jim ale musel vadit propad jejich týmu, jenž se ještě před týdnem honosil  tím, že jako jediný v letošním ročníku NHL neprohrál v normální hrací době. Prohra s Pittsburghem byla už jeho čtvrtá v řadě.

Mužstvo je oslabeno o zraněné klíčové hráče, Slováky Gáboríka a Demitru a švédského brankáře Backströma.

Plekanec nedal nájezd

V utkání St Louis s Phoenixem diváci  první dvě třetiny branku neviděli, ve třetí části se domácí Blues dostali do vedení, pak se ale do hry vložili Češi v dresu Kojotů z Phoenixu. Na vyrovnávací branku přihrával Zbyněk Michálek, na vítěznou Martin Hanzal. St Louis podlehlo 1:2.

V zápase Montrealu s Atlantou došlo až na samostatné nájezdy. Souboj Bryan Little z Atlanty vs. montrealský brankář Carey Price dopadl lépe pro Littla. | Foto: Reuters

Montreal prohrál na svém stadionu s Atlantou 2:3 až po samostatných nájezdech. Jeden z nich neproměnil také Tomáš Plekanec. Jeho střela zápěstím brankáře Hedberga neohrozila.

Calgary si doma jasně poradilo s Nashvillem 5:1, na jedinou branku hostů přihrával Marek Židlický.

Detroit úspěšně sehrál své klasické představení - nepouštěl soupeře ke střelám a sám bombardoval jeho branku. Zrodila se z toho výhra 2:1 na ledě Edmontonu. Výmluvné jsou statistiky brankářů - detroitský gólman Chris Osgood čelil pouhým 16 střelám, jeho protějšek Dwayne Roloson  zaznamenal více jak dvakrát tolik zásahů - 34.

Utkání přesto již směřovalo do prodloužení, ale 25 vteřin před koncem normální hrací doby rozhodl finský centr Detroitu Valtteri Filppula.

Minnesota - Pittsburgh 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 27. Veilleux, 47. Rolston - 24. a 27. Malkin, 51. Sýkora, 55. Crosby

Montreal - Atlanta 2:3 SN (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. Kovalev, 59. Higgins - 37. Perrin, 38. Kozlov, rozhodující nájezd Kovalčuk

Edmonton - Detroit 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Staios - 25. Zetterberg, 60. Filppula

Calgary - Nashville 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 4. a 60. Iginla, 22. Lombardi, 26. Huselius, 55. Nyström - 43. Radulov (Židlický).

St. Louis - Phoenix 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 46. Boyes - 53. Zigomanis (Zbyněk Michálek), 58. Sjöström (Hanzal)