Sýkora: Snad mi pomůže i Jandač, budeme se tady potkávat

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 11. 2012 14:00
Trenér Václav Sýkora po necelém měsíci končí u Sparty, aby pozvedl HC Lev Praha. Jandač ho nahradí na lavičce Sparty, ale prý bude Sýkorovi pomáhat.
Foto: http://www.piratichomutov.cz

Praha - Před měsícem přišel do Sparty, aby jí pomohl odlepit se ode dna extraligové tabulky. To ani nemohl stihnout, protože velmi brzy ještě povýšil. Trenér Václav Sýkora se po rošádě v rámci Sportovního holdingu přesune do čela týmu KHL HC LEV Praha.

Na střídačce Lva střídá před týdnem odvolaného Josefa Jandače, ten se naopak vrací na lavičku extraligového celku.

"Je to mimořádná situace," usmívá se Sýkora v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Asistenti u Lva zůstavají stejní, k jeho rukám budou k dispozici Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Kdy jste se dozvěděl, že Spartu po tak krátké chvíli opustíte a půjdete do Lva?
První náznak byl v době odvolání Pepy Jandače. To mi manažeři řekli, že je ve hře i taková možnost. O tom, že to tak dopadne definitivně jsem se ale dozvěděl až včera večer.

Po měsící střídáte tým, který jste poznával za další úplně nový, bude to pro vás těžké?
Musím říct, že jsem to ještě nikdy nezažil. Je to mimořádná situace a taky mimořádné řešení. To, že musím nové spoluhráče znovu poznávat, je samozřejmě těžké, ale dobré je alespoň to, že je reprezentační přestávka a můžeme s týmem v klidu pracovat.

Máte už představu, co budete měnit?
Představu nějakou mám. V prvé řadě se ale budeme věnovat rekondici a taktickým věcem. Budeme muset zapracovat také na tom, aby se zvedla nálada v kabině. Ta po sérii proher dostala pořádně zabrat.

Jak dobře znáte tým? Víte, do čeho jdete?
Většinu zápasů jsem viděl, ale myslím si, že by mi mohl pomoct i Josef Jandač (Sýkoru coby odvolaný trenér Lva střídá na lavičce Sparty, pozn. redakce), se kterým se tady budeme asi často potkávat a rád si jeho názory vyslechnu.

Minulý týden jste zápas Lva s Chabarovskem sledoval z VIP lóže i s notýskem a propiskou v ruce. Připravoval jste se už v tu chvíli na trenérskou práci u Lva?
Ne. To ne. Já jsem na Lva chodil pravidelně vždy, když jsem měl tu možnost. Spíše jsem pozoroval hru a dělal jsem si poznámky jako hokejový trenér.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 34 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy