Sýkora bodoval v kanonádě ve Vancouveru

SportPlus
5. 12. 2006 7:19
New York - Útočník Edmontonu Petr Sýkora pomohl v pondělním zápase NHL dvěma asistencemi k vysokému vítězství 4:0 nad Vancouverem.

Edmonton rozstřílel Vancouver hlavně díky Danialu Tjarnqvistovi a Joffrey Lupulovi, kteří  skórovali  v rozmezí 34 sekund na začátku druhé třetiny. Gólman Oilers Dwayne Rolson zlikvidoval 36 střel.

Edmontonon tak zstavil sérii tří zapasů brz výhry a to i přesto, že mu momentálně scházejí zranění nejlepší střelci Aleš Hemský a Ryan Smyth.

Horcoff poslal Oilers do vedení  při přesilovceve 9. minutě první třetiny, když Bieksa tečoval jeho dalekonosnou ránu a překonal tak bezmocného Luonga.

Tjarnqvist zvýšil vedení hned po 58 sekundách druhé třetiny. Při následném útoku přetlačil Lupul v rohou mantinelu Lukáše Krajíčka, vyjel si před Luonga a bylo to 3:0.

Posladní zásah do Luongovi sítě přidal na začátku třetí třetiny  Torres, když proměnil sólvý nájezd poté, co vystihl špatné vyhození Vancouveru.

Jednou asistencí přispěl k divoké výhře Bostonu v Montrealu 6:5 Petr Tenkrát. Montreal si tak pokazil oslavy výročí 97 let od založení klubu.

Obránce Bruins Brad Stuart zařídil Bostonu  vítězství svým druhým gólem ve třetí třetině, který padl minutu a 42 sekund před koncem zápasu.

První trefu zaznamenal při přesilovce, jenže v zápětí srovnal na 4:4 montrealský Sheldon Souray svým desátým přesilovkovým gólem. A to vedl Boston ve druhé třetině už 4:1.

"Po druhé třeině jsme byli na sebe hodně naštvaní. V kabině jsme si řekli o věcech, které jsme přestali dělat, což Montrelu umožnilo vrátit se do zápasu" řekl po utkání Stuart.

Bod za asistenci si připsal i Josef Vašíček, ale jeho Nashville podlehl ve Phoenixu 2:3, přestože již vedl o dva góly. Radulov zvyšoval na konci druhé třetiny už na 2:0 pro Nashville, když tečoval střelu Webera nad rameno brankáře Tellqvista, ktrerý chytal za Phoenix vůbec poprvé.

Na 2:2 však krátce na to srovnali Oleg Saprykin a Yanic Perrault. Patrick Fischer nakonec rozhodl v deváté minutě třetí třetiny o zvratu v utkání a zároveň o pátém vítězství Coyotes na domácím ledě v řadě.

"Na tomto stadionu umí každý hrát hokej. Teď jsme tu udělali pár výher za sebou a vyhrabali jsme se z propasti, to nám dodává sebevědomí," prolásil Fischer.

Pouze jeden gól viděli diváci v Dallasu. Do arény Stars American Airlines Center zavítali hokejisté San Jose, kterým se vyprázdnila marodka a měli za sebou pět úspěšných utkání. Dallas zase vstoupil do zápasu jako tým, na který si před jeho fanoušky jen tak někdo nepřijde.

O konečném výsledku se nakonec rozhodlo již v první třetině, jediná branka padla z hole domácího kapitána Mika Modana.

NHL:
Montreal - Boston 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)
10. Latendresse, 25. Ryder, 36. Mike Johnson, 40. Perežogin, 53. Souray - 51. a 59. Brad Stuart, 17. Glen Murray (Tenkrát), 19. Sturm, 22. Donovan, 24. W. Primeau. Střely na branku: 39:30. Diváci: 21.273.

Dallas - San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
8. Modano. Střely na branku: 13:25. Diváci: 17.056.

Vancouver - Edmonton 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
9. Horcoff (Sýkora), 21. Tjärnqvist, 22. Lupul (Sýkora), 44. Torres. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18.630.

Phoenix - Nashville 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
38. Saprykin, 41. Y. Perreault, 49. P. Fischer - 7. Sullivan, 37. Radulov (Vašíček). Střely na branku: 42:21. Diváci: 11.735.