Svoboda: Totální výpadek. Sparta byla o třídu lepší

Gólman Slavie našel jediné plus: Pořádně se zapotil
Adam Svoboda se ve druhém derby sezony překvapivě hodně zapotil.
Adam Svoboda se ve druhém derby sezony překvapivě hodně zapotil. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Takové derby určitě nečekal ani ten nejoptimističtější fanoušek Sparty.

Hvězdami nabitý holešovický celek dělilo od slávistického rivala šestnáct bodů v tabulce, sparťané před druhým vzájemným soubojem prohráli pětkrát za sebou.

Jenže v Tesla Areně bylo v úterý večer všechno naopak a gólman Slavie musel pětkrát lovit puk ze sítě.

"Na ledě bylo jen jedno mužstvo, a to byla Sparta," uznal Adam Svoboda po zápase. Svěřence Františka Výborného nakopl první gól Marka Černoška už ze třetí minuty a od té doby utkání zcela ovládli.

Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu.
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Broš popravil v derby Slavii: Je to nový začátek
Sparta se konečně probudila. A v derby zničila Slavii

Ondřej Kratěna rychle přidal druhý gól a do kolen poslal Slavii během necelých dvou minut prostřední části sparťanský hrdina Michal Broš, který dvěm góly zvyšoval už na 4:0.

Hostující brankář sice věřil, že se jeho spoluhráči z nepříznivého průběhu vzpamatují a pokusí se o zvrat, Sparta ale vedoucímu týmu extraligy nedala sebemenší šanci.

"Věřil jsem, že do toho půjdeme. I po druhé třetině jsem doufal, že by se to mohlo změnit. Kdyby tam spadla nějaká brambora..." povzdechl si Svoboda.

Plus? Zhubnul jsem tak deset kilo

Jenže obhájci titulu se vůbec nedostali k ohrožení Pöpperleho branky, a sparťané naopak přidali i pátý gól.

"Byl to totální výpadek," kroutil hlavou zkušený gólman, který ale odmítl, že by Slavia tápající Spartu podcenila.

"Nezvládli jsme vstup do zápasu a pak jsme ve všem o třídu propadli," dodal Svoboda. "Jediné plus bylo, že jsem tak o deset kilo zhubl," poznamenal se zklamaným úsměvem asi nejvytíženější muž Růžičkovy sestavy.

Ten také ocenil slavnostní ceremoniál, při kterém byl u stropy Tesla Areny vyvěšen dres sparťanské legendy Richarda Žemličky.

"Žemlovi musím pogratulovat. Mít v hale vyvěšený dres, to je asi sen každého hokejisty," pokyvoval hlavou Adam Svoboda.