Svoboda: Tak jsem se dlouho nenudil, Kometě jsme nic nedali

Sport Sport
29. 12. 2012 6:00
"První dvě třetiny jsem jen stál a koukal, jak hrajeme hokej. Nudil jsem se," řekl po včerejším utkání s Kometou brankář Plzně Adam Svoboda.
Adam Svoboda si v utkání s Kometou moc dobře nezachytal.
Adam Svoboda si v utkání s Kometou moc dobře nezachytal. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - "Prvních čtyřicet minut jsem jen koukal, jak naši hrajou. V bráně jsem se nudil," zhodnotil včerejší duel s Kometou brankář Plzně Adam Svoboda.

Žádná jiná slova lépe šlágr 34. kola extraligy vystihnout nemohla. Plzeň si se svým soupeřem pohrála, hned na začátku druhé části zvýšila vedení už na 3:0 a náskok do konce zápasu v poklidu hlídala.

Svoboda: Už vím, jak se cítí fotbaloví brankáři

"Už vím, jak se cítí fotbaloví brankáři. Chvílemi mi byla pořádná zima. Na puk jsem si vlastně víc sáhl až v poslední třetině," usmál se dobře naladěný Svoboda.

"V tu chvíli se musí člověk soustředit na každý puk. Být připraven na nahození z rohu i střelu od modré. I tyhle maličkosti jsou nebezpečné," vyzkoušel si Svoboda v utkání, které si i tak užil společně se spoluhráči.

"Je tu pohoda, protože jsme první a hrajeme skvěle. Na ten krásný hokej se mi alespoň hezky dívá," řekl brankář, který v utkání pochytal 27 většinou snadných střel. Jediným, kdo ho překonal, byl brněnský útočník Tomáš Divíšek.

Divíšek: Hrajeme špatně už čtrnáct dnů

"Hrajeme špatně už čtrnáct dnů a dnes to bylo asi úplně nejhorší. Nevím, čím to je," klesl střelec jediné branky hostů.

To Svoboda měl úplně jiné starosti. Protože neměl práci v bráně, zkoušel podpořit spoluhráče v útoku a při power play Brna zkusil přes celé hřiště sám trefit prázdnou bránu.

"Puk mi ale trochu odskočil, takže jsem do toho jen dloubnul a nakonec z toho nebylo nic. Bylo by to příjemné, ale já mám úplně jiné sny," smál se málem šťastný střelec, který prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy