Zlaté hochy povolalo pro Světový pohár i Švédsko, týmu Evropy bude radit Čech

Hvězdy v realizačním týmu pro Světový pohár nemají jen Češi. Podívejte se na všechny známé tváře...
Loni pohádkově uzavřel hráčskou kariéru titulem s Litvínovem, nyní se MARTIN RUČINSKÝ pustil do práce generálního manažera české reprezentace. Po boku má asistenta Milana Hniličku, dalšího hocha ze zlaté generace, který se však nikdy výrazně neprosadil v NHL. To Ručinský ve slavné lize odehrál skoro tisíc zápasů.
VÁCLAV PROSPAL bude dělat asistenta hlavnímu kouči Josefu Jandačovi. Sice v zámoří trénuje jen juniory, ale je známý neobyčejným zápalem. V NHL odehrál přes tisíc duelů a sbíral kupu bodů, nejvíc zářil v Tampě. Kdyby si na rok neodskočil do Anaheimu, mohl mít ve sbírce i Stanley Cup.
JAROSLAV ŠPAČEK, další z Jandačových asistentů, bude na Světovém poháru řešit defenzivu, které obětoval i hráčskou kariéru. V žádném ze sedmi mužstev NHL sice nezískal Stanley Cup, ale vynahradil si to v reprezentaci, s níž vyhrál naganskou olympiádu a tři tituly na mistrovství světa.
JIŘÍ FISCHER na přelomu tisíciletí až překvapivě rychle pronikl do kádru Detroitu. Rýsovala se před ním hvězdné kariéra, vše ale zmařila srdeční zástava. I po ní mistr světa z Vídně (2005) zůstal v týmu Red Wings, kde momentálně pracuje jako ředitel hráčského rozvoje. Na soupisce Česka pro Světový pohár se bude podílet jako skaut.
Foto: Reuters
Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 2. 2016 6:19
První část nominací na hokejový Světový pohár spatří veřejnost na začátku března. Už nyní je však jasné, které hvězdy se objeví v realizačních týmech jednotlivých účastníků. Nejen Češi se můžou chlubit.

Praha – Budoucí kouč hokejové reprezentace Josef Jandač se pro zářijový Světový pohár obklopil zlatou generací. Na střídačce bude mít po boku asistenty Václava Prospala a Jaroslava Špačka. K nim připočtěte generálního manažera Martina Ručinského a skauta Jiřího Fischera. Nejen český tým ale povedou známé tváře.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, kteří bývalí úspěšní hokejisté budou přímo tvořit a vést ostatní mužstva na Světovém poháru.

Ze zatím dostupných údajů je zřejmé, že na muže s výraznou hráčskou kariérou si potrpí hlavně v Evropě. Za mořem většinou dávají přednost prověřeným funkcionářům a koučům, kteří na ledě příliš nevynikali.

V realizačním mužstvu pro zářijovou akci v kanadském Torontu (zatím) nemají bývalou hokejovou hvězdu pouze Rusové, pokud nepočítáme svazového prezidenta Vladislava Treťjaka.

 

Právě se děje

Další zprávy