Zlaté hochy povolalo pro Světový pohár i Švédsko, týmu Evropy bude radit Čech

Hvězdy v realizačním týmu pro Světový pohár nemají jen Češi. Podívejte se na všechny známé tváře...
Loni pohádkově uzavřel hráčskou kariéru titulem s Litvínovem, nyní se MARTIN RUČINSKÝ pustil do práce generálního manažera české reprezentace. Po boku má asistenta Milana Hniličku, dalšího hocha ze zlaté generace, který se však nikdy výrazně neprosadil v NHL. To Ručinský ve slavné lize odehrál skoro tisíc zápasů.
VÁCLAV PROSPAL bude dělat asistenta hlavnímu kouči Josefu Jandačovi. Sice v zámoří trénuje jen juniory, ale je známý neobyčejným zápalem. V NHL odehrál přes tisíc duelů a sbíral kupu bodů, nejvíc zářil v Tampě. Kdyby si na rok neodskočil do Anaheimu, mohl mít ve sbírce i Stanley Cup.
JAROSLAV ŠPAČEK, další z Jandačových asistentů, bude na Světovém poháru řešit defenzivu, které obětoval i hráčskou kariéru. V žádném ze sedmi mužstev NHL sice nezískal Stanley Cup, ale vynahradil si to v reprezentaci, s níž vyhrál naganskou olympiádu a tři tituly na mistrovství světa.
JIŘÍ FISCHER na přelomu tisíciletí až překvapivě rychle pronikl do kádru Detroitu. Rýsovala se před ním hvězdné kariéra, vše ale zmařila srdeční zástava. I po ní mistr světa z Vídně (2005) zůstal v týmu Red Wings, kde momentálně pracuje jako ředitel hráčského rozvoje. Na soupisce Česka pro Světový pohár se bude podílet jako skaut.
Foto: Reuters
Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 2. 2016 6:19
První část nominací na hokejový Světový pohár spatří veřejnost na začátku března. Už nyní je však jasné, které hvězdy se objeví v realizačních týmech jednotlivých účastníků. Nejen Češi se můžou chlubit.

Praha – Budoucí kouč hokejové reprezentace Josef Jandač se pro zářijový Světový pohár obklopil zlatou generací. Na střídačce bude mít po boku asistenty Václava Prospala a Jaroslava Špačka. K nim připočtěte generálního manažera Martina Ručinského a skauta Jiřího Fischera. Nejen český tým ale povedou známé tváře.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, kteří bývalí úspěšní hokejisté budou přímo tvořit a vést ostatní mužstva na Světovém poháru.

Ze zatím dostupných údajů je zřejmé, že na muže s výraznou hráčskou kariérou si potrpí hlavně v Evropě. Za mořem většinou dávají přednost prověřeným funkcionářům a koučům, kteří na ledě příliš nevynikali.

V realizačním mužstvu pro zářijovou akci v kanadském Torontu (zatím) nemají bývalou hokejovou hvězdu pouze Rusové, pokud nepočítáme svazového prezidenta Vladislava Treťjaka.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy