Švédští hračičkové rozebrali dánské lego za půl hodiny

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 5. 2012 22:46
Hokejisté Švédska vyhráli i třetí duel na MS. Dány jasně přejeli, v polovině zápasu vedli již 6:1 a i když nakonec zvítězili "jen" 6:4, duelu jasně dominovali.
Stalberg se raduje v utkání Švédsko - Dánsko.
Stalberg se raduje v utkání Švédsko - Dánsko. | Foto: Reuters

Stockholm- I po třetím utkání na hokejovém mistrovství světa mají Švédové plný počet bodů, když po suverénním výkonu porazili 6:4 Dánsko. Přitom jim k tomu stačila kanonáda z první poloviny utkání.

Po 30 minutách totiž vedli i díky dvěma využitým přesilovkám 6:1 a domácí publikum čekalo potupnou ´desítku´.

Dále k MS v ledním hokeji:
Slováci zpět ve hře. Po výborném výkonu zdolali USA
Norská fobie trvá. Vlažní Češi vyhráli až na nájezdy

Poté však hráči ´země tří korunek´ ubrali ze svého zběsilého tempa a dovolili Dánům snížit na konečný a přijatelný dvoubrankový rozdíl.

Dánům sice zbývalo na pokus o srovnání ještě osm minut, větší drama však Švédové nepřipustili.

Mistrovství světa v ledním hokeji - Skupina B (Stockholm):

Švédsko - Dánsko 6:4 (4:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky 3. Stalberg (Krüger, Hjalmarsson), 7. Eriksson (Franzén), 12. Eriksson (Zetterberg, Franzén), 12. Stalberg (Krüger, Landeskog), 21. Alfredsson (Eriksson, S. Kronwall), 30. Brodin (Franzén) - 19. Hardt (Hansen, Larsen), 39. Hardt (F. Nielsen, Eller), 41. Eller (Hardt, F. Nielsen), 52. Green (Hansen, D. Nielsen). Rozhodčí: Kaval, Patafie (oba USA) - Suominen (Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 8119.

Švédsko: Enroth - S. Kronwall, Brodin, N. Kronwall, Karlsson, Hjalmarsson, Hedman - Franzén, Zetterberg, Eriksson - Järnkrok, Alfredsson, Silfverberg - Landeskog, Krüger, Stalberg - Larsson, Persson, J. Lundqvist. Trenér: Pär Marts.

Dánsko: Andersen - Larsen, J. B. Jensen, D. Nielsen, Lassen, K. Jensen, M. Boedker, Hersby - Eller, F. Nielsen, Hardt - Hansen, Jakobsen, Madsen - J. Jensen, Starkov, Green - Lykkeskov, Poulsen, Moller - Storm. Trenér: Per Bäckman.

1. Švédsko 3 3 0 0 0 13:6 9
2. Rusko 2 2 0 0 0 9:4 6
3. ČR 3 1 1 0 1 7:7 5
4. Německo 2 1 0 0 1 5:3 3
5. Lotyšsko 2 1 0 0 1 5:7 3
6. Itálie 2 0 1 0 1 4:6 2