HC Lev ulovil první "cizince". Přijde Švéd a Kanaďan

ČTK ČTK
25. 5. 2012 14:45
Švédský bek Porseland a kanadský útočník Szczechura posílí Lva Praha.
Mathias Porseland, hokejový obránce
Mathias Porseland, hokejový obránce | Foto: Reuters

Praha - Švédský hokejový obránce Mathias Porseland a kanadský útočník Paul Szczechura posílí hokejisty Lva Praha v KHL.

Porseland působil v uplynulých dvou sezonách ve finské SM-Liize v dresu Hämeenlinny, Szczechura nastupoval v uplynulém ročníku převážně na farmě Buffala v Rochesteru a v devíti zápasech za Sabres v NHL zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence.

Porseland se stal prvním cizincem Lva 

Porseland, pětadvacetiletý rodák z Göteborgu, který ve švédské Elitserien hrál za tamní Frölundu a pak i za Rögle, působil v uplynulých dvou sezonách ve finské SM-Liize v dresu Hämeenlinny.

Stane se tak prvním cizincem v nově tvořeném kádru pražského týmu, pokud nepočítáme Slováky.

"Podepsal roční smlouvu," řekl švédskému deníku Expressen Porselandův agent Patrik Aronsson. V dresu předposledního týmu finské hokejové ligy si Porseland připsal v uplynulém ročníku v 59 zápasech 29 bodů za devět branek a 20 asistencí. V produktivitě obránců skončil na devátém místě.

Účastníci MS v kádru

Lev Praha, který se přestěhoval do české metropole z Popradu a jako nový subjekt uzavírá s hráči nové kontrakty, už potvrdil oficiálně příchody několika českých a slovenských hokejistů. V týmu trenérů Josefa Jandače a Jiřího Kalouse budou brankář Tomáš Pöpperle, obránci Jiří Hunkes, Tomáš Mojžíš, Ondřej Němec a útočníci Jakub Klepiš, Luboš Bartečko, Marcel Hossa a Juraj Mikúš. Dalšími posilami mají být v útoku Petr Vrána či Tomáš Surový.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy