Švédové si na závěr Českých her poradili s Finskem

15. 5. 2021 13:15
Švédští hokejisté porazili na závěr Českých her Finsko 3:2 a zajistili si konečné třetí místo v Euro Hockey Tour právě před svým severským rivalem.
Švédové se radují z branky v utkání s Finskem na Českých hrách
Švédové se radují z branky v utkání s Finskem na Českých hrách | Foto: Reuters

Na turnaji se posunuli svěřenci trenéra Johana Garpenlöva na druhé místo, které udrží ale jen v případě, že Rusko vyjde naprázdno v duelu s českou reprezentací (15:00). Češi skončí v Praze po zaváhání Finů nejhůře druzí, k triumfu jim stačí se sbornou bod.

Švédský kádr po čtvrtečním utkání s Českem (2:3 v prodloužení) opustili zranění útočníci Anton Wedin z HV 71 a osmnáctiletý William Eklund z Djurgaardenu. Z boje o MS vypadli také brankář Niklas Rubin z Frölundy, bek Gustav Backström z Örebra a forvard Fredrik Olofsson z Oskarshamnu.

Za prvním úspěchem na turnaji vykročili Švédové v 7. minutě, kdy při vyloučení Eemeliho Suomiho po střele Nilse Lundkvista otevřel skóre dorážkou do odkryté branky Jesper Frödén. Finové odpověděli v čase 23:54 také v početní výhodě - vyloučení Jespera Sellgrena potrestal střelou z levého kruhu Anton Lundell.

Ve 49. minutě rozhodl ve prospěch Švédska po individuální akci přes celé hřiště Filip Hallander, který překonal gólmana Jussiho Olkinuoru z pravého kruhu. Přesně minutu před koncem pojistil vedení při power play Finů do prázdné branky Dennis Rasmussen. Výsledek zkorigoval při pokračující hře bez gólmana vteřinu před koncem z dorážky Jere Sallinen.

České hokejové hry v Praze, turnaj Euro Hockey Tour:

Švédsko - Finsko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Frödén (N. Lundkvist, O. Lindberg), 49. Hallander, 59. D. Rasmussen (O. Lindberg, M. Kempe) - 24. Lundell (Kaski), 60. J. Sallinen (Kaski). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Brejcha, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy:

Švédsko: Reideborn - Lööv, Dahlbeck, Nygren, P. Holm, N. Lundkvist, Sellgren - M. Kempe, D. Rasmussen, Hallander - Friberg, P. Lindholm, O. Lindberg - E. Larsson, Ljungh, Sylvegard - Berggren, Wingerli, Frödén. Trenér: Johan Garpenlöv.

Finsko: Olkinuora - Ohtamaa, Kaski, Seppälä, E. Eronen, Parikka, Pokka, Sund, P. Lindbohm - Sallinen, Lundell, Puustinen - Innala, Kontiola, J. Karjalainen - Suomi, Ruohomaa, Ojamäki - Hännikäinen, Tiivola, Anttila - Kim Nousiainen. Trenér: Jukka Jalonen.