Švédové porazili Němce a upevnili si vedení ve skupině

9. 5. 2012 22:30
Švédsko - Německo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
MS v hokeji 2012: Švédsko - Dánsko (Anderson, Stalberg)
MS v hokeji 2012: Švédsko - Dánsko (Anderson, Stalberg) | Foto: Reuters

StockholmHokejisté Švédska kráčejí na mistrovství světa dál turnajem bez porážky. Ve večerním zápase skupiny B ve stockholmské Globen Areně porazili Německo 5:2.

Švédové si tak upevnili první místo v tabulce, Němci zůstávájí pátí.

Domácí výběr se v pátek utká o první místo s Ruskem, Němce čeká v sobotu Dánsko.

Kanaďané jsou díky vydřené výhře nad Švýcary v čele
Norové s přehledem porazili Itálii a dotírají na Česko
Slováci se dlouho trápili s Kazachy. Jsou ale třetí

Švédové šli do vedení už ve druhé minutě zápasu, když se trefil Krüger. Domácí hokejisté pak dál tlačili, ale nebyli dostatečně efektivní. A tak přišel trest. Vteřinu před koncem první části vyrovnal Gogulla po dobré přihrávce Hospelta.

Tým Tre Kronor se v druhé části ovšem opět ujal vedení. Nejprve se po skvělé kombinaci prosadil Stålberg a po něm brzy na to na rozdíl dvou gólů zvýšil Karlsson.

Němci ale zbraně nesložili a dál dobývali branku Fastha.Odměnou jim bylo snížení. Postaral se o něj Reimer, který prostřelil betony švédského brankaře. Jenže to byla také poslední německá trefa.

Švédsko hned v úvodu třetí třetiny znovu odskočilo, když skóroval do odkryté brány Persson. Reimer pak měl ještě šanci na zdramatizování utkání, ale jeho pokus zblízka zlikvidoval Fast.

Místo toho přišla pojistka z hole Franzéna. Švédové tak vyhráli 5:2 a mají tříbodový náskok před Ruskem na prvním místě skupiny B. Sborná ale ještě čtvrtý zápas nehrála.

Výsledek:

Skupina B:

Branky a nahrávky:
2. Krüger (Landeskog), 27. Stalberg (Hjalmarsson), 29. Karlsson (Zetterberg, Eriksson), 43. Persson (Larsson), 49. Franzén (Zetterberg) - 20. Gogulla (Hospelt, Schütz), 37. Reimer (Fischer, Gogulla). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Olenin (Rus.) - Dehaen (Fr.), Valach (SR). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.500.

Švédsko: Fasth - N. Kronwall, Karlsson, Hjalmarsson, Hedman, Brodin, S. Kronwall - Eriksson, Zetterberg, Franzén - Alfredsson, Järnkrok, Silfverberg - Stalberg, Krüger, Landeskog - Larsson, Persson. Trenér: Pär Marts.

Německo: Endras - Reul, N. Goc, Schubert, Lavallée, Krueger, Akdag, Ondruschka, Fischer - Greilinger, M. Goc, Pietta - Kaufmann, Barta, Schütz - Tripp, Hospelt, Furchner - Reimer, Ullmann, Gogulla. Trenér: Jakob Kölliker.