Sudí uznal Paterův gól špatně. Nájezd se měl opakovat

Sport Sport
28. 10. 2014 15:10
Paterův technický gól neměl platit. Komise rozhodčích ČSLH uznala stížnost Zlína a rozhodčímu Renému Hradilovi pozastavila delegaci minimálně do reprezentační přestávky.
Kašík fauluje Pateru, sudí Hradil uznává technický gól. Nájezd se však měl opakovat.
Kašík fauluje Pateru, sudí Hradil uznává technický gól. Nájezd se však měl opakovat. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Ačkoliv v první chvíli sklidilo uznání technického gólu Pavla Patery při rozhodujícím nájezdu v nedělním extraligovém utkání Olomouce ve Zlíně uznání, nyní vyšlo najevo, že se rozhodčí René Hradil dopustil velké chyby.

Komise rozhodčích ČSLH se dnes zabývala zlínskou stížností na posouzení Paterova nájezdu, který zhatil faulem brankář Libor Kašík, a uznala ji jako oprávněnou.

"V souladu s pravidly ledního hokeje měl být brankáři Kašíkovi uložen dvouminutový trest a samostatný nájezd měl být opakován," uvedla komise rozhodčích ve svém prohlášení.

Tzv. technický gól bude uznán až v případě, že se brankář dopustí faulu při stejném samostatném nájezdu potřetí a není vstřelen gól. V předchozích dvou případech brankář dostává pouze dvouminutový, resp. osobní trest, který za něj odpyká některý ze spoluhráčů.

Rozhodčímu Hradilovi, který je za rozhodnutí odpovědný, byla zrušena delegace k utkáním do reprezentační přestávky s tím, že další rozhodnutí přijme komise rozhodčích ČSLH nejpozději 4. 11. 2014.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy