Stránský exceloval ve švýcarské lize. Za Davos nasázel pět gólů v jednom utkání

23. 10. 2021 23:04
Pěti góly zazářil dnes v zápase švýcarské hokejové ligy český útočník Matěj Stránský. Bývalý třinecký kanonýr a nejlepší střelec minulého extraligového ročníku zařídil výhru Davosu 6:3 v Bernu.
Matěj Stránský.
Matěj Stránský. | Foto: Český hokej

Osmadvacetiletý Stránský po mistrovské sezoně s Oceláři získal ocenění Hokejista sezony. Ve Švýcarsku v dosavadních 15 zápasech skóroval pětkrát a na stejnou metu se dostal dnes během jediného duelu.

V 11. minutě nejprve vyrovnal na 1:1, ve druhé třetině vedení Davosu zvýšil na 3:1 a ve třetí části předvedl hattrick během třinácti minut. Jednou z toho se prosadil v přesilové hře. Celkem má na kontě už 17 kanadských bodů.

Tři body dnes získal další útočník Michael Frolík, který minulý týden ukončil dlouholetou kariéru v NHL a obléká dres Lausanne. Na ledě nováčka Ajoie nejprve dvakrát u gólu asistoval, na začátku druhé části se střelecky poprvé prosadil v NLA a pomohl k výhře 6:2. Jeho spoluhráč Jiří Sekáč měl bilanci 1+1.