Straka se vrátil, podle spoluhráčů by mohl ještě zářit v NHL

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 12. 2013 21:53
Po čtrnáctizápasové pauze se do sestavy plzeňské Škody vrátil kapitán Martin Straka.
Martin Straka ozdobil svůj návrat dvěma asistencemi.
Martin Straka ozdobil svůj návrat dvěma asistencemi. | Foto: CPA

Plzeň - Po čtrnáctizápasové pauze se do sestavy plzeňské Škody vrátil kapitán Martin Straka. Hrající majitel se na výhře Indiánů v západočeském derby s Karlovými Vary 5:3 podílel dvěma asistencemi a dlouhý herní výpadek na něm nebyl znát.

"Na zápasy jsme se hodně těšil, přeci jenom jsem nehrál dlouho," přiznal jedenačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana, který se v extralize naposledy objevil 1. listopadu v 17. kole a poté se podrobil artroskopické operaci kolene.

Plzeň chtěla dát šanci mladým

"Už mě to nezlobí. Byl jsem fit už delší dobu. Máme tady ale spoustu talentovaných mladých kluků, kterým jsme chtěli dát šanci," poodhalil Straka důvod svého pozdního naskočení do extraligových bojů.

"Dnešní utkání mi přišlo jako nejideálnější doba k naskočení do hry. Všichni za sebou mají desetidenní pauzu, což mi mělo pomoci," vysvětloval centr prvního plzeňského útoku načasování svého návratu, který ozdobil již během první třetiny dvěma přihrávkami.

"Určitě mě potěšily. Člověk se díky tomu dostane rychleji do zápasu a hlavně mu to pomůže psychicky. Je pak ve větší pohodě a může si toho na ledě víc dovolit," potěšil mistra světa z roku 2005 povedený vstup do zápasu.

Na konci zápasu už ale prý byl trochu unavený. "S tím ale musím počítat, když jsem nebyl jeden a půl měsíce v zápasovém tempu. Uvidíme, jak budu vypadat zítra ráno," uvedl Straka.

Jeho výkon po utkání pochválili také hráči soupeře, kteří mu vzkázali, že by mohl klidně ještě pět let hrát dokonce v NHL. Na to plzeňský vůdce se smíchem odpověděl: "Vyřiďte jim, že děkuju!".

V závěru minul prázdnou branku

V samotném závěru při karlovarské hře bez brankáře Straka minul prázdnou branku soupeře, ale chybějící gól ho po zápase příliš nemrzel.

"Nejdůležitější je, že jsme tenhle těžký zápas zvládli vítězně. Já jsem v té situaci ještě hledal přihrávkou Hollyho (Hollwega) a navíc mě soupeř v rozhodující chvíli malinko zahákoval," řekl největší oblíbenec plzeňských fanoušků, kterých ve svátečním termínu dorazilo přes sedm tisíc.

"Je to příjemnější hrát před takovou kulisou. Věřili jsme, že lidi o svátcích přijdou. Je to jen o nás. Musíme dávat hodně gólů, což se nám dneska pěti povedlo. Když budeme hrát hokej, který se bude lidem líbit, tak přijdou zase," prohlásil Straka směrem k návštěvnosti ČEZ arény, která po zisku mistrovského titulu v minulé sezoně mírně poklesla.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy