Straka dal dva góly, Jágr svůj odvolal

SportPlus
7. 4. 2006 7:07
New York - Český hokejový útočník Martin Straka pomohl dvěma góly svému tým New York Rangers v derby zdolat tým Islanders 3:1. Smysl pro fair play předvedl Jaromír Jágr, který byl původně vyhlášen autorem jedné z branek, ale přiznal, že se puku nedotkl.

Český útočník a lídr kanadského bodování NHL si tak ještě musí počkat na překonání rekordu Jezdců Adama Gravese v počtu branek za jednu sezonu. Kladenský rodák tak vyšel v utkání vyšel naprázdno, jednu asistenci si připsal Petr Průcha.

"Řekl jsem, že to nebyl můj gól, že jsem se puku vůbec nedotkl. Dovedete si představit, že by mi ho připsali, a pak byste mi po zápase kladli jednu hloupou otázku za druhou?" smál se Jágr po zápase při rozhovoru se zámořskými novináři.

Ragenrs přitom zápas nezačali vůbec dobře a brankou Slováka Miroslava Šatana prohrávali 0:1. Z letargie domácí tým vytáhl v samém začátku druhé třetiny svým premiérovým gólem Jarkko Immonen.

A v samém závěru prostřední periody se trefil Martin Straka. Ten si trefu zopakoval i ve 49. minutě. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná.

Pro Jaromíra Jágra jsou důležitější  výsledky týmu než jeho rekordy. Co určitě nechce, je snaha spoluhráčů, aby mu za každou cenu nahrávali do gólové pozice. "Pokud se už v sezoně netrefím, budu s Gravesem nastejno. Můžeme slavit dohromady a budete mít dva šťastné chlapy."

Jan Bulis z Montrealu slaví gól v síti Ottawy.
Jan Bulis z Montrealu slaví gól v síti Ottawy. | Foto: Reuters

Jágrův soupeř v boji o nejlepšího bodovače NHL Joe Thornton ze San Jose si připsal tři body za branku a dvě nahrávky, když jeho tým rozdrtil venku Los Angeles Kings 5:0.

Zápas byl dlouho vcelku vyrovnaný, zlom nastal nastal až v 50. minutě, kdy skóroval Scott Thornton a o 62 vteřin později jeho jmenovec Joe. Střelcem večera byl s dvěma přesnými trefami Jonathan Cheechoo.

Finský gólman Vesa Toskala si připsal druhý shutout sezony. Stačilo mu k tomu jen 14 zásahů.

Jan Bulis pokračuje ve výborných výkonech v dresu Montrealu. Gólem  v přesilovce ve 46. minutě pomohl svým barvám k osmému triumfu za sebou.

Canadiens vyhráli v Ottawě, v jejíž brance chyběl Dominik Hašek, 3:5. Senators byli oslabeni také v poli, chyběli jim obránci Zdeno Chára, Wade Redden a Chris Phillips aútočník Martin Havlát.

Výsledky:
Boston - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Czerkawski, 36. Murray, rozh. nájezd Boyes - 22. Ponikarovskij, 60. Sundin. Střely na branku: 27:33. Diváci: 13.260.

New York Rangers - New York Islanders 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 49. Straka, 21. Immonen (Průcha) - 11. Šatan. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.200.

Ottawa - Montreal 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 26. a 53. Heatley, 7. Meszároš (Varaďa) - 2. Dandenault, 27. Ribeiro, 33. Higgins, 41. Koivu, 46. Bulis. Střely na branku: 47:32. Diváci: 19.929.

Tampa Bay - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Craig (Prospal), 40. St. Louis, rozh. nájezd Richards - 32. Kozlov (Holík), 60. Kovalčuk. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.901.

St. Louis - Nashville 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Timonen, 36. Weber, 46. Kariya. Střely na branku: 18:30. Diváci: 14.229.

Minnesota - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Veilleux, rozh. nájezd Rolston - 21. Smyth. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.568.

Anaheim - Dallas 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 9. R. Niedermayer, 20. McDonald, 39. Lupul - 29. a 60. Kapanen, 13. Hagman, 24. J. Jokinen, 25. Miettinen. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.174.

Los Angeles - San Jose 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. a 40. Cheechoo, 50. S. Thornton, 51. J. Thornton, 58. Bernier. Střely na branku: 14:34. Diváci: 18.118.